Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Cu Ventilatorul
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
nxx
Salut ,
Am avut o problema cu ventilatia si anume ca uneori nu se mai oprea ventilatorul cand era folosit pe treapta 4 decat dupa oarece timp. Toate bune si frumoase numa' ca de ieri nu vrea sa se mai opreasca deloc nici macar cu motorul oprit. Am fost nevoit sa scot o siguranta pentru a-l potoli si azi am vrut sa vad ce se intampla.
Rugamintea este daca stie cineva unde se afla tabloul cu RELEE la Clio Symbol pentru ca banuiala mea este ca releul pentru ventilator a ramas lipit si vreau sa-l schimb dar nu este de gasit . Multumesc anticipat .
nxx
Obiectul a fost gasit ! .
Dupa ce am demotat tot bordul in cautarea lui am constatat ca se afla sub aparatoarea de plastic din partea dreapta a parbizului (in spatele amortizorului fata dreapta) si este fixat pe carcasa aerotermei cu un surub. Nu este un simplu releu ,este un ansamblu format din trei rezistente si un releu ,aceste trei componente avand rolul de reglaj turatie ventilator in patru trepte. Urmeaza ca maine sa demolez acest ansamblu si sa ajung la releul pe care il banuiam de la inceput. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.