Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Capota Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
laurentiu
I-am strambat unui vecin capota ( a cazut un ghiveci de flori ...cu furtunile astea) de la LOGAN si sunt bun de plata. Nu are CASCO cica si nu vreau sa ajung sa ma cert aiurea. Vreau sa stiu cam cat face una noua cu montaj si daca puteti sa-mi recomandati pe cineva serios in Bucuresti!
Multumesc,
gamezcdr
Pai daca nu i-ai aruncat-o intentionat nu te poate pune la plata cred. E loc de parcare sub balconul tau?
Oricum am auzit niste preturi foarte mari la piesele de schimb de la Logan pentru ca fabrica produce in special pentru masini ca e cererea foarte mare.
Intreaba si pedaciaclub.ro la Logan/Piese de schimb ca aia sint cei mai competenti.
CGB
daca era loc de parcare sub balconul tau esti bun de plata. daca nu....e de discutat. el nu avea voie sa parcheze acolo , dar nici tu nu prea ai voie sa tii in balcon ghivece, antene...etc(obiecte care pot sa cada). e o prevedere a primariei in sensul asta parca.
iei capota ,o duci la un tinichigeriu ,ii da ala cateva ciocane, baga ceva chit in ea si gata. ii da apoi o vopseala rapida si ai scapat. ca doar n-oi vrea sa-i iei capota noua!!!!!!
partea cea mai grea e vopsitul. mai ales daca are vopsea d-aia metalizata o sa te cam coste, ca tre vopsita toata capota smile.gif
Dan_laguna
PACALESTE-L sa mearga cu 65 km/h si sa vireze brusc si rezolvi si treaba cu capota:)
gamezcdr
M-am interesat si in Iasi e 12,5 milioane culoare perla la Caremil.
grizzly
Caremil sunt niste tzepari dpdv meu de vedere. Si nu cred ca sunt singurul. Daca nu ar fi singurii autorizati sa faca garantii Dacia nici nu cred ca ar avea clienti. Am avut o experienta extrem de neplacuta cu ei. Afirmatiile sunt facute la adresa personalului "muncitor".
Solon
Daca vrei balci, te duci la ADP te interesezi daca acolo e loc de parcare si poti sa refuzi plata, sa te judeci cu el.Daca e vecin cu tine te tine minte toata viata si te face si de bafta prin bloc.
Daca nu e busita cu gaura sau pe vreo nervura indoita nu are sens sa ii iei alta capota.
Daca aveai asigurare la apartamnet ii dadeai asigurarea apartamentului. wink.gif
laurentiu
e un vecin (printre putinii) de treaba aia e cam nasol...
laurentiu
QUOTE(gamezcdr @ Aug 24 2005, 07:51 AM)
Pai daca nu i-ai aruncat-o intentionat nu te poate pune la plata cred. E loc de parcare sub balconul tau?
Oricum am auzit niste preturi foarte mari la piesele de schimb de la Logan pentru ca fabrica produce in special pentru masini ca e cererea foarte mare.
Intreaba si pedaciaclub.ro la Logan/Piese de schimb ca aia sint cei mai competenti.

Stau la parter, la casa!!! Am un singur ghiveci atarnat de un balcon de deasupra care finally a cazut pe capota amaratului. E locul de parcare al "cui prinde"...

Am tot cautat si am gasit ca e mai ieftin una noua!!! 6 milioane!
alx
eu zic ca oricum iesi mai ieftin cu reparatia capotei existente la un nea gica si cu vopsirea acesteia intr-un service care "stie" ce face. Daca accepta proprietarul.
Omeneste este adevarat ca tu esti vinovat. in orice situatie, ca era sau nu locul lui de parcare. Daca trecea un om ce ziceai: ce cautai pe sub balconul meu?
Manuel
Nu stiu cat costa capota dar m-am interesat cat e de vopsit: 3 milioane!
Solon
Cam mult 3 milioane.Dar oricum e bine.Fuga la tinichigiu.
bogdan_o
Fara sa mi-o luati in nume de rau, dar chiar sunt de "apreciat" sfaturile unor colegi forumisti. I-as ruga sa se puna in pielea celui pagubit si apoi sa vada daca se multumesc cu doua ciocane, ceva chit si o vopsea rapida. E foarte usor sa vorbesti cand nu e lucrul tau.
sebebe
QUOTE(cristib @ 24 Aug 2005, 08:25)
daca era loc de parcare sub balconul tau esti bun de plata. daca nu....e de discutat. el nu avea voie sa parcheze acolo , dar nici tu nu prea ai voie sa tii in balcon ghivece, antene...etc(obiecte care pot sa cada). e o prevedere a primariei in sensul asta parca.
iei capota ,o duci la un tinichigeriu ,ii da ala cateva ciocane, baga ceva chit in ea si gata. ii da  apoi o vopseala rapida si ai scapat. ca doar n-oi vrea sa-i iei capota noua!!!!!!
partea cea mai grea e vopsitul. mai ales daca are vopsea d-aia metalizata o sa te cam coste, ca tre vopsita toata capota smile.gif
*


E de discutat 100 de grame vopsea 300 de mii ,manopera cat cuprinde ,adica mult ca sunt lacomi ,in total cred ca te va ajunge 100 de euro cu mult noroc ,o sa-ti propuna sa vopsesti toata partea fata ca altfel va fi diferenta de nuanta!
martynel
incearca la dezmembrari ,la noi la ploiesti sunt vreo 2 loganuri busite lateral alb pe firma iar vopsitul este 180 ron piesa la aceasi culoare la pex (service-ul seat)
gheorghita88
cauta un tinichigiu bun si poate iti scoate busitura fara se ii sara vopseaua, pe de o parte si tu esti vinovat pe de alta si el

16 May 2009, 18:56:
nu sunt din bucuresti dar am auzit ca cei de la cobalcescu au service nu stiu daca si vopsitorie
incearca sa o indrepti capota si nu cumpara alta k mai dai si la montat si la vopsit
MuciX
Tu ai vazut cand s-a postat ultima data in topicul asta? blink.gif Ai putea presupune ca a rezolvat-o cumva fara sa te temi ca ai gresi... dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.