Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lamurire Garantie Renault
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
minute
Am folosit functia "Search" si am si citit ~ toate topicurile din acest forum la sectiunea Clio si nu numai. Intrebarea mea este: daca imi cumpar eu un MP3 Player din alta parte si ma duc la service-ul renault (am cumparat masina de 1 saptamana de la IPSO - Ploiesti), acesti vor refuza sa mi-l instaleze? Ce metode romanesti sau mai putin romanesti se pot aplica pentru a beneficia si de garantie in continoare si bineinteles de scula pe care vreu eu sa o folosesc.
Toto - BOD
E greu de crezut ca cei de la renault vor refuza sa instaleze mp3-player`u! Totusi, daca refuza cei de la IPSO atunci poti sa te duci la un service specializat in montari de alarme (95% din ele monteaza si sisteme audio) si ei nu te vor refuza... Astfel iti mentii si garantia in continuare (ca sa fii sigur poti sa-i intrebi wink.gif )...
minute
Din cate am inteles eu daca nu cumperi de la ei, din gama lor audio, sunt reticenti in a ti le monta. Daca le montezi in alta parte, pierzi garantia... si asa stau fara galagie in masina pana trece garantia..
Solon
Vezi ca daca il monteaza aia de la Ipso te costa cat nu face.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.