Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum La R11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
jagoman
Poate nu va fi la fel de popular ca in alte parti a forumului, dar rog cei care au R11, daca mai sunt, sa scrie ce consum este atins de ei cu R11.
volhov
Nu mai sunt posesor de R11 de cateva luni, pot spune insa ca mie-mi consuma 6,9% extraurban si 10-12% in oras. Tin sa precizez ca motorul era de 1721 cmc.
jagoman
Am uitat sa precizez ca la mine e motor de 1,4 si ia 6,5% extraurban si 8-10 urban.
b06fcn
Eu zic ca este bine, dat fiind faptul ca motorul 1.4 de pe masina ta este cam la fel cu cel de Dacia, care sta cam in aceleasi cote. Plus ca ai cutie cu 4 viteze care nu prea ajuta afara.
raresss
QUOTE(jagoman @ Aug 11 2005, 10:11 PM)
Poate nu va fi la fel de popular ca in alte parti a forumului, dar rog cei care au R11, daca mai sunt, sa scrie ce consum este atins de ei cu R11.

cum adica ce consum au atins..... daca vrei eu iti consum si 20 de litri la suta daca ii dai gaz exagerat.... tongue.gif
nu glumesc desigur. am condus si eu un R11 timp de vreo saptamana si facusem eu un calcul asa cam 7.5, desi banuiesc ca depinde de modul de a o conduce, drumuri (sau mai bine zis geografia sau orografia terenului) si destul de important de starea masinii...
eu cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi e un consum normat pentru motorul pe care il ai.
driverr
Sincer sa fiu, cand am cumparat in 94, R9-le meu , la 46 000 km la bord, imi lua cam 7 - 7,5 in oras iar afara in jur de 6.Mentionez ca aveam carburator dublu corp.Dupa 200 000 de km s-a stricat garnitura dintre corpuri si am cumparat alt carburator second hand (era mai ieftin decat garnitura noua) de data aceasta cu un singur corp. De atunci n-am mai reusit sa o scot sub 9-10 in oras si 7-8 afara..... pana anul trecut cand am pus motor diesel..
ana0103
dry.gif ce pot sa zic am si yo un reno 11 din 87 motor 1,4 gtl ,in legatura cu consumul in jur de 7,5 in afara si 10 in oras ,,Ffff multtttttt,azi i-am schimbat carburatorul(mentionez am avut un weber dublu corp)iam pus unu de dacie,la consum se simte k a scazut,dar masina a scazut din putere mad.gif ,merge gen o dacie si ma mai pune si in nas sad.gif .ata ete
molady11
Eu am r11 Turbo din 84, 1.4 B ,5 Viteze, nu mai am Turbo la el,carburatorul nu e cel original,am consumul de 6 respectiv 8-9 in oras si zonele cu gropi multe,adica cam peste tot radmasa.gif
Deci numai bine sa scumpit benzina 10412898.gif plange.gif showfinger.gif gun3.gif post-336-1110552449.gif bash.gif boxing.gif death.gif bicycle.gif
jul
Sa ne traiesti Jagoman! bday.gif cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.