Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Servo De Clio: Alt Pret Fata De 40 Milioane?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
lucyp
Salut,

Ma ajuta cineva? Chiar daca ar fi sa dau foc la masina nu dau banii astia pe un motoras de servo cat o cana de 200 ml

Astia de la Ipso mi-au spus ca problema e stiuta: se impusca un semering si curge lichidul in motorasul electric.

L
b06fcn
Incearca aici

SC B DANIEL TRANSCOM SRL

RO - 415300 Marghita BH, Calea Republicii, nr. 92
tel. / fax: (004)0259-363895, 306055
E-mail: bdaniel@mymail.ro
web: www.bdaniel.marghita.ro

L-am gasit pe om pe internet, repara casete de directie sau aduce altele din germania, foarte amabil.

Si vezi ca e un anunt de la un nene din Italia pe forum - http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=41711 - , trimite mail ca este serios, raspunde imediat.
trami
lucyp, imi pare rau ca am intirziat cu un raspuns, insa de doua zile lucreaza pe server si nu pot trimite mailuri. Scrie-mi in servodirectii@yahoo.com ce model de pompa ai, pentru ca sunt 3 tipuri de pompe electrice si multe altele mecanice. Pun aici pozele cu cele electrice
trami
a doua
trami
si a treia
trami
Ca a curs uleiul de servodirectie, asta e clar, insa pe unde? Pe la caseta sau pe la pompa? Ai observat pata sub masina? Cu rotile virate, stringe cu mana burdufele de la caseta, se simte daca sunt pline cu ulei, macar stii daca scoti din calcul caseta.
Spun sa verifici caseta pentru ca de obicei curge inaintea pompei.
lucyp
Multumesc pentru sprijinul tau, m-am uitat la masina si este a doua poza.
dupa ce am completat lichidul nu pare ca ar mai curge.

Aia de la service mi-au spus ca a curs in motor....

Iti trimit mail si pe servodirectii@yahoo.com

Multumesc inca odata

Luc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.