Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tampoane Solenza Vs Clio 1.4 8v
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Radu718
Stie cineva daca tampoanele (cele 2 motor+1 cutie) de pe Solenza se potrivesc cu cele de pe Clio II 1.4 8v? Eu m-am uitat "ochiometric" la tamponul motor de sus si par a se potrivi. Daca se potrivesc, stiti unde as putea gasi mai ieftine? Am postat si pe daciaclub, dar nu a raspuns nimeni.
Multumesc!
cmandrei
Am mai scris pe undeva dar nu mai stiu pe unde ... am auzit asa de la taximetristii din TgMures ... ca se potrivesc tampoanele de motor de pe solenta pe clio II ... e adevarat ca ei vorbeau de diesel ... dar banuiesc ca merg si pe partea de benzina ... mai ieftine nu stiu de unde gasesti ... magazin dacia mare si frumos stiu unul singur dupa piata obor (dupa ce iesi din pasaj venind dinspre spitalul de urgenta) pe stanga (dupa parc in primul set de blocuri la parter) ... bafta
rttt_gia
Au si baietii in Vitan tampoane... Sunt multe baraci d-astea cu piese de DACIA. Poti sa incerci. BAFTA
Radu718
Am fost in Vitan, si aveau intr-adevar tampoane de solenza.(cu comanda). Toate 3 costau aprox. 2 mil. La Reno, numai tamppnul motor de sus costa 3.5 mil. Dar, vanzatorul nu stia daca se potrivesc. Ne-am uitat la tamponul motor de sus si parea identic. Nu stiu la celelalte...
Laurentziu83
Avand in vedere ca cel putin la exterior motorul e identic cu cel de pe solenza, difera doar o litera din cod, ar trebui sa se potriveasca perfect. Acu, te poti trezi ca nu se potrivesc nici la dacii intre ele. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.