Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cablu Acceleratie Vs. Un Tub De Apa Presupun ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cmandrei
Cam asa sta ideea ... am observat ca ... tralalalala cablul de acceleratie de la masinuta sta peste un tub de apa (banuiesc eu) si se ating ... eh aici e treaba dubioasa ... tubul de apa are deja o adancitura facuta de cablul de acceleratie de mai bine de 1 mm ...

Ce recomandati sa pun acolo ca sa nu am probleme ? eu m-am gandit la un "distantator" din plastic (gen celor care exista deja prin motor intre diverse tuburi/cable) dar nu stiu de unde sa iau asa ceva (ceva scotch parca nu as pune acolo si oricum cred ca rezultatul ar fi cam aceelasi ... ) ... vreo idee ? ati patit ceva aiurea cu tuburile astea ?

Mersi,
VladSoare
Nici nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la asta. huh.gif
M-ai bagat la idei. Ma uit diseara.
Valix
Si eu patisem la fel, numai ca nu se tocise cel de apa, ci invelitoarea cablului de acceleratie se cam topise. Am legat cablul de acceleratie de suportul metalic al bateriei, cu un soricel de capac de roata, si l-am departat de furtunul gros.
cmandrei
Buna idee Valix ... la asta nu m-am gandit ... sa vad ce pot face si eu ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.