Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: F1: Felicitari Renault, Felicitari Alonso
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
AlexV
FELICITARI.
10 puncte pentru o cursa de noata 10.

p.s. inca o data martoaga sta in spatele unu Renault. la mai mult de 60 de secunde.
cmandrei
Bravo lui ... intr-adevar o cursa foarte buna ... Magny Cours Franta 2005.
AlexV
........
vali79m
Sincer...nu sunt fan Renault F1 dar in cursa asta nu mai e nimic de spus...felicitari renault F1
PS: la goana cu care mergea am crezut ca sparge motorul...sau ii face ceva, dar s-a dovedit net superior lu' Shumi
google
Cateva tururi, daca mai erau, si-l lasa cu un tur in urma!
cri123
Dupa cum se aberau comentatorii de la TVR, Fernando era pe o strategie cu "4!!!!" opriri ..... Noroc ca nu a fost asa.

Acum pe bune... Dupa cum a plecat in fata si cum a mers toata cursa, Fernando a aratat azi ca are sanse mari la titlu... Si ca Ferarri sunt inca departe (adica la peste 1 minut).

Nici Kimi nu a mers rau, avand in vedere cum a recuperat de pe 13 pe 2. A mers chiar mai bine decat Fernando (desi ma indoiesc ca Renault mergea la fel de cuminte cu Kimi mai aproape). S-a vazut clar cand a incercat Kimi ceva prin turul 30 ca numai un pic a fortat mai tare Alonso si lua 1 sec pe tur.

Dezamagire insa cu Fisichella. Sau are un ghinion enorm, sau nu stiu ce sa mai cred. E bine si cu locul 6 si 3p, dar parca a fost super aproape de 5p si locul 4. Pacat.

Inca o data BRAVO RENAULT F1... Si bafta la Silverstone.

Cristi
Tudor
Bravo Renault! Bravo Fernando!
Renault arata ca e capabil sa faca un motor dat naibi. Toata cursa parea ca dispus la o competitie mai acerba, dar cu cine? smile.gif Fernando a condus brici, a fortat atat cat sa fie sigur de victorie. Felicitari!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.