Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum Se Scot Semnalizatoarele Laterale?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Toto - BOD
M-am gandit la un topic d-asta ca sa nu mai fie deschise topicuri pe probleme minore...

De exemplu am eu o problema si nu am reusit s-o rezolv...
Cum dau jos semnalizarile de pe aripa din fata? In manual scrie ca sunt doua cleme, dar eu nu le-am vazut... E adevarat ca pe capacul de la semnalizare sunt 2 canale (pentru surubelinta cel mai probabil) dar nu am ajuns la nici o clema... Am reusit sa scot capacul ala 3-4 mm dar nu am vrut sa fortez prea tare. Exista vre`o metoda de scoatere a acestora fara a zgaria/rupe aripa? rolleyes.gif

Vreau sa le schimb pentru ca din nefericire, semnalizarile mele laterale sunt galbene spre deosebire de cele de la Logan / Clio 2005 care sunt albe si mult mai frumoase asa... smile.gif
AlexV
threadri fara subiect precis nu sunt utile deoarece lumea trebuie sa caute mult pana gaseste o rezolvare. cel mai bine e ca titlul sa fie foarte sugestiv.
probleme minore sau probleme majore tot probleme sunt asa ca daca nu s-a mai discutat nu strica un topic nou.

editez eu titlul la mesajul tau.
UFO
Eu mi-am schimbat semnalizatoarele de pe aripi si am intampainat si eu aceasta problema.Trebuie sa fortezi putin mai mult pana sa le scoti dar ai grija sa nu ramana vreuna din clamele de prindere pe dinauntrul aripii ca nu le mai poti scoate.Eu am inlocuit semnalizatoarele cu unele albe asa ca nu m-a interesat vechile cleme.Incearca sa acoperi varful de la surubelnita cu o carpa pentru a nu zgaria vopseaua.Bafta. cool.gif
Toto - BOD
da... pai eu am zgariat putin in incercarea mea... dar nu asta era problema... mie mi-era frica sa nu sara bucati din aripa, pentru ca n-am idee cat de rezistent e plasticul ala din care e fabricata...
Sincer nici pe mine nu ma intereseaza ce ramane din semnalizare, ca nici eu nu o s-o mai foloesc (cum spuneam vreau sa le schimb cu unele albe).
UFO
Incearca faza cu carpa si eu zic ca o sa mearga.Si eu m-am chinuit mult dar in cele din urma m-am enervat si mi-a mers biggrin.gif Bafta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.