Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Odorizante Folositi?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
atoma
salut all...!!!
....tocmai ce am ajuns cu maşina acasă smile.gif şi ca orice om..primul lucru pe langă preşuri trebuie sa bag un odorizant.... am citit undeva pe forum săptămânile astea că ar fi o problemă cu cele lichide pt ca stau înclinate şi este posibil să curgă... toate bune... eu personal le consider cele mai bune pt maşină...
voi ce părere aveţi? ce odorizante folosiţi... ?? cred că ar prinde bine o astfel de informaţie celor care-şi cumpără un megan nou...
rombu
mda...eu am si un ambipur din ala..nu curge da nici nu miroase si mai e si fff scump

cele mai bune si mai mirositoare sunt cele de la benzinarii care au recipientul ala care contine "zeama mirositoare" si pe care o mai pui din cand in cand pe cartonu ala absorbant.. miros cel mai puternic..si nu s asa scumpe
cornel_t
Nu folosesc pe masina ... prefer sa fac eu dush mai des, mai ales ca a inceput si caldura biggrin.gif, iar pt mine un Hugo Boss e perfect.
Matei
ai grija cu alea care curg, am patit eu la ford o chestie urata, s-a scurs din sticluta aia putin si mi-e topit o parte din bord, adica se vede ca si cand ar fi fost acid. de atunci am numai braduti. blink.gif
RCS
QUOTE(Matei @ May 28 2005, 09:00 PM)
ai grija cu alea care curg, am patit eu la ford o chestie urata, s-a scurs din sticluta aia putin si mi-e topit o parte din bord, adica se vede ca si cand ar fi fost acid. de atunci am numai braduti.  blink.gif

Care curg ?? Eu am auzit ca sunt unele umplute cu ,,aghiasma telurica vitricola'' o substanta chimica (care asa se numeste) si daca faci alergie la polen si respectiva substanta o ai in masina intr-un odorizant cu lichid risti sa faci ,,un puseu anafilactic'' si sa o patesti urat de tot!! Am un amic care a patit-o urat de tot...!! Si da am auzit si eu ca unele substante in contact cu bordul produce efectul de ,,dispersie foto la nivel molecular'' care are drept efect ,,topirea respectivei portiuni de plastic'' !! Am inteles ca cei de la OPC te pot ajuta in asemenea situatii..trebuie respectivul odorizant si bonul de casa !!
claus
atoma, cauta in omv, sau carrefour cutiutele cu numele de "my shaldan"
mi se par bestiale dpdv al mirosului, intensitatii si duratei in timp
http://www.asosan.com/fr-mysha1.htm
eu iti recomand user posted image
atoma
ce sunt cutiutele astea?...unde se pun?... tin mult?...ce pret ? smile.gif
...Roadrunner...
QUOTE(cornel_t @ May 28 2005, 04:21 PM)
Nu folosesc pe masina ... prefer sa fac eu dush mai des, mai ales ca a inceput si caldura  biggrin.gif, iar pt mine un Hugo Boss e perfect.

Mi-l dai si mie sambata si duminica ?...il las in fata ...si poa' sa se joace si la cas daca vrea ..
cornel_t
Nu dau nimic ... tongue.gif
venom
QUOTE(claus @ May 30 2005, 06:33 AM)
atoma, cauta in omv, sau carrefour cutiutele cu numele de "my shaldan"
mi se par bestiale dpdv al mirosului, intensitatii si duratei in timp

Ce marimi au? Sint numai slick-uri sau au si de-alea cu asperitati?
richie
Pentru fumatori inraitzi ca mine (fumez vreo 3 tzigari dimineatza din Dorobantzi pana-n Alexandriei-ca-mi permite shi distantza-) recomand cele cu lichid shi "carton absorbant" care se agatza la oglinda shi pe care le cumpar de la OMV...(mai mult din comoditate, ca oricum de-acolo alimentez pe motiv de Card OMV dat de firma....) Sunt unele antitabac shi alea chiar ishi fac treaba....scrumiera mea este mai tot timpul plina shi in mashina nu miroase a tzigari de loc...
E adevarat, nu prea miroase nici a odorizant, ramane ceva neutru, ushor influentzabil de Hugo Boss, Kenzo, Versace sau altele....pe care nu vretzi sa le imprumutatzi de la unul la altul tongue.gif
cornel_t
Man dar fumezi cam mult biggrin.gif
richie
quote/ salut all...!!!
....tocmai ce am ajuns cu maşina acasă şi ca orice om..primul lucru pe langă preşuri trebuie sa bag un odorizant /quote

Man...si in primul rand...s-o folosesti sanatos.....


Ptr cornel_t....fumez ce dreaq sa fac...mama lui de plaman nesatul....imi cere 2 pachete pe zi.....numa femeile te pot tapa de bani mai intens tongue.gif
...Roadrunner...
Pai in ritmu' asta o sa te rapuna tigarile inaintea nevestei ...
cornel_t
2 pachete blink.gif
Sfat: mai pune o femeie pe lista in loc de 2 pack tzigari ca macar ramai sanatos tongue.gif
Edit: testez ambele "vicii" Richelieu si am ajuns la concluzia ca asta cu femeile e mai placut biggrin.gif
venom
QUOTE(cornel_t @ May 30 2005, 04:26 PM)
2 pachete  blink.gif
Sfat: mai pune o femeie pe lista in loc de 2 pack tzigari ca macar ramai sanatos  tongue.gif
Edit: testez ambele "vicii" Richelieu si am ajuns la concluzia ca asta cu femeile e mai placut  biggrin.gif

Inca mai testezi, Cornele, la virsta ta?? laugh.gif Te-au dat tirziu la scoala?
richie
QUOTE(cornel_t @ May 30 2005, 04:26 PM)
2 pachete  blink.gif
Sfat: mai pune o femeie pe lista in loc de 2 pack tzigari ca macar ramai sanatos  tongue.gif
Edit: testez ambele "vicii" Richelieu si am ajuns la concluzia ca asta cu femeile e mai placut  biggrin.gif

O luam pe camp din topic dar......suna bine....

Apropos de incercat ambele "vicii".....cum va descurcatzi cu "celalalt viciu" in megane?

Io-s om fidel shi aproape insurat.....am fomeia de 3 ani shi teoretic n-ar prea trebui sa ma intereseze prea tare aceasta parte "functzionala " a megane-ului,( pe care inca nici n-am testat-o......)
Dar ne mai apuca "bagatul pe drumuri secundare" cand mai merg la drum lung....shi-n Clio ne descurcam chiar bine.....dar...in asta....nush....nu-ncurca cotiera aia?
Sau....sa ma orientez spre bancheta din spate? tongue.gif

Iar referitor la fumat.....asta e o placere destul de maaaare la care nu sunt dispus sa fac rabat inca...tongue.gif
venom
QUOTE(richelieu @ May 30 2005, 04:36 PM)
Apropos de incercat ambele "vicii".....cum va descurcatzi cu "celalalt viciu" in megane?

Meganu a obtinut din cite stiu 5 stele in cap, tot 5 in genunchi si doar 4 cind faci podul.
valiusbug
neh - revenind la subiectu' odorizante (desi ultimele topicuri mi s-au parut mult mai interesante si instructive) - acu vreo 2-3 ani se gaseau prin megaimage niste graunte dezodorizante de pus in scrumiera - care chiar faceau treaba - a mai vazut cineva asa ceva pe undeva?
claus
valiusbug.. graunte de pus in scrumiera am vazut in carrefour, si la bamboo (cel din intrarea in carrefour orhideea.. nu clubul.. ) .. si chiar erau interesante.. ceva cu miros de cocos.. samd
richelieu.. doar "la scurt" in fata, din cauza cotierei ( cei care au.. )
si, culmea, in spate chiar e loc de mai mult.. am testat inclusiv cu tipe mai inalte decat mine (la stilul "căluţ" ..) si e chiar ok.. se poate si diversitate
cmandrei
QUOTE(atoma @ May 30 2005, 08:06 AM)
ce sunt cutiutele astea?...unde se pun?... tin mult?...ce pret ? smile.gif

Sunt ca niste cutii de suc ... le dai jos capacul metalic cu ajutorul unui inel ... si apoi le pui inapoi un capac de plastic si asa stau sa puta ... au un fel de gelatina inauntru ... le-am vazut eu in carefour orhidea la odorizante auto si sunt vreo 140.000 lei ... erau de portocale si lavanda ... dar nici o cutie nu avea cod de bare si deci nu am putut cumpara sad.gif
venom
la conservele de fasole cu carnati parca e aceeasi procedura de folosire blink.gif
cornel_t
Venoame io sunt la regim, asa ca ai putea sa fii si tu mai decent in exprimare sad.gif
richie
QUOTE(claus @ May 31 2005, 04:30 AM)
valiusbug.. graunte de pus in scrumiera am vazut in carrefour, si la bamboo (cel din intrarea in carrefour orhideea.. nu clubul.. ) .. si chiar erau interesante.. ceva cu miros de cocos.. samd
richelieu.. doar "la scurt" in fata, din cauza cotierei ( cei care au.. )
si, culmea, in spate chiar e loc de mai mult.. am testat inclusiv cu tipe mai inalte decat mine (la stilul "căluţ" ..) si e chiar ok.. se poate si diversitate

Merci Claus....educativ intr-adevar.....mi-ai dat de lucru pentru weekend....wink.gif

Loolz venom......
Courage
Dupa ce mi-am incretit cauciucul de pe bord cu tot felul de idiotenii lichide, am gasit la OMV si MOL niste cutii de conserve cu gel odorizant.

Aromele sunt: lamaie, portocala, levantica
Intra perfect in buzunarele usilor din spate de la Megane si tin 6 luni.

Merita toti banii !
claus
courage.. cutiile de conserve de zici tu.. cred ca my shaldan sunt
nu ?
...Roadrunner...
QUOTE(claus @ May 31 2005, 04:30 AM)
.. si chiar erau interesante.. ceva cu miros de cocos.. samd
richelieu.. doar "la scurt" in fata, din cauza cotierei ( cei care au.. )
si, culmea, in spate chiar e loc de mai mult.. am testat inclusiv cu tipe mai inalte decat mine (la stilul "căluţ" ..) si e chiar ok.. se poate si diversitate

Sa-nteleg ca e vorba despre pozitionarea bagajelor cind pleci cu nevasta in vizita la socrii...nu ?!
google
Ai inteles bine. Pozitioneaza tu bagajele asa, in drum spre socrii biggrin.gif .
raducu68
Ce dreaq e stilul "căluţ" asta?! huh.gif
Hubertus
Wunderbaum rulez! wub.gif
valiusbug
QUOTE(raducu68 @ May 31 2005, 08:16 PM)
Ce dreaq e stilul "căluţ" asta?!  huh.gif

biggrin.gif - eu propun sa deschidem un topic despre pozitii "abordabile" in renault - diferentiate pe megane, clio etc - si sa punem si un avertisment cu "adult content" - in mod sigur ar fi cel mai citit de pe tot forumul.... am putea sa-l intitulam KAMASUTRA si RENAULT
cmandrei
Dai drumul atunci ... creaza ... cool.gif
valiusbug
QUOTE(cmandrei @ May 31 2005, 10:10 PM)
Dai drumul atunci ... creaza ...  cool.gif

ok - promit sa fac studii pe subiect (n-am clio decat din noiembrie tongue.gif)
cornel_t
Mai Vali mai incet ca rade lumea de tine, din noiembrie tu nimic??? cum de ai rezistat atat, ca pana si un eunuc de harem tot o face mai des tongue.gif
valiusbug
QUOTE(cornel_t @ Jun 1 2005, 08:43 AM)
Mai Vali mai incet ca rade lumea de tine, din noiembrie tu nimic??? cum de ai rezistat atat, ca pana si un eunuc de harem tot o face mai des  tongue.gif

blink.gif mai - era vorba de "pozitii abordabile in masina" nu de sex in general ...........
Luka
Pentru scrumiera exista in Carrefour, la Bamboo, niste pietricele parfumate. Se pun in scrumiera si nu mai miroase deloc a tigara. Eu am din astea de ceva timp si scrumiera chiar nu mai miroase. Partea a 2-a e ca rezolva doar mirosul din scrumiera, nu si din masina. Costa vreo 40 000 si sunt de vreo 4 feluri (green tea, trandafir, ocean si nu mai stiu ce). Iti ajunge o sticluta din asta cel putin o luna jumate, depinde cat de des faci curatenie la scrumiera.
Pentru miros in masina, am folosit diverse. Acum am ajuns la niste saculeti din aia parfumati. Tot in Carrefour, dar in magazinul propriu-zis. Si numai ala de scortisoara ca restul aromelor sunt infecte. Costa tot cam 40000, dar de tinut nu tin ff mult.
verzuiul
QUOTE(Courage @ May 31 2005, 03:48 PM)
Dupa ce mi-am incretit cauciucul de pe bord cu tot felul de idiotenii lichide, am gasit la OMV si MOL niste cutii de conserve cu gel odorizant.

Aromele sunt: lamaie, portocala, levantica
Intra perfect in buzunarele usilor din spate de la Megane si tin 6 luni.

Merita toti banii !

Ele intra perfect si in locul scrumierei...
cornel_t
QUOTE(valiusbug @ Jun 1 2005, 04:09 PM)
blink.gif mai - era vorba de "pozitii abordabile in masina" nu de sex in general ...........
ok - promit sa fac studii pe subiect (n-am clio decat din noiembrie )

Ok, mai cam pus pe ganduri dar acu am inteles, studiile ale de vrei sa le faci ...poate vii si cu un tutorial si niste poze pt exemplificare biggrin.gif
UFO
Am urmat sfatul lui Claus si mi-am cumparat din Carefour odorizantul My Shaldan si tin sa va anunt ca e super tare.Arata misto si are un miros placut adica nu te innebuneste de nas si nici nu uiti ca il ai in masina. cool.gif
padre
da da, my shaladan rulz.
mi-am luat si eu si miroase super (herbal). sta f cuminte in buzunarul usii din stanga spate, desi uneori am impreia ca face niste zgomote.
il recomand cu caldura pt. mirosul placut.
160.000 la OMV.
claus
miroase interesant si cel herbal.. da' parca tot orange imi place mai mult
padre
din pacate nu le-am putut mirosi inainte laugh.gif
poate urmatorul sa fie orange, m-am gandit si la asta cand am ales.
VladSoare
QUOTE
160.000 la OMV

Whoaaa! ohmy.gif
Da' ce face, frate, deodorantul asta? Pai la pretul asta mai bine-i dau cu Mennen sau cu Gilette si tine si mai mult, si-mi mai si ramine. biggrin.gif
...Roadrunner...
QUOTE(VladSoare @ Jun 8 2005, 09:43 AM)
Whoaaa!  ohmy.gif
Da' ce face, frate, deodorantul asta? Pai la pretul asta mai bine-i dau cu Mennen sau cu Gilette si tine si mai mult, si-mi mai si ramine. biggrin.gif

Aha ... deci la matale tine un deodorant 6 luni ... hmmmmmm

On topic : My shaldan e tata odorizantelor ... (Ca sa raspund urmatoarelor 30 de reply-uri : mama a murit la nastere)
VladSoare
A, tine 6 luni... Mmmm... Ei, atunci sa zicem ca-l iert... smile.gif
raducu68
QUOTE(VladSoare @ Jun 8 2005, 04:25 PM)
A, tine 6 luni... Mmmm... Ei, atunci sa zicem ca-l iert... smile.gif

Ai inteles gresit. Ideea lui RR era alta laugh.gif
cornel_t
Am trecut pe Dune ... miroase super cool.gif
valiusbug
imi aduc aminte ca am avut vara trecuta o cutiuta cu gel in ea (nu imi aduc aminte ce marca) - mirosea super, dar prima data cand am lasat masina la soare tot gelul ala s-a scofalcit si arata ca o meduza prajita... de miros n-a mai putut fi vorba dupa aia - shaladan nu pateste la fel??
cmandrei
Eu mi-am luat si nu il tin "corect" ci intr-o parte in buzunarul usii si inca nu a curs nimic din el (nici daca termometru de pe bord indica ... cu mult peste 80 grade iar in masina era insuportabil de cald) ... iar mirosul super chiar si daca este racoare ...
strumfuadi
QUOTE(cornel_t @ Jun 8 2005, 04:48 PM)
Am trecut pe Dune ... miroase super  cool.gif

cine shtie cunoashte.. wink.gif
moare femeilii dupa iel.. (dupa dune, i mean..) laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.