Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Urgent ! Decizie Cumparare Clio Bicorp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
movy
Pana maine tb sa ma hotarasc daca cumpar sau nu un Clio Bicorp Extreme 1.2 16v 75 cp.
M-ar interesa insa si costurile de intretinere ale masinii: cat sunt reviziile, la cat ati schimbat amortizoare, capte de bara, pivoti, planetare si altele.
Va rag mult pt ca tb sa iau o decizie finala.
Si inca ceva. Intre anvelope Brigstone, GoodYear de la Clio Simbol si Continental care sunt mai bune ???
Multumesc
cmandrei
Eu zic sa mai citesti niste posturi care mai sunt pe forum ... cam atat pot sa iti spun (daca as putea eu sa imi iau asa ceva nou as faceo' rolleyes.gif ), iar despre roti eu as alege GoodYear.
movy
QUOTE(cmandrei @ Apr 21 2005, 06:57 PM)
Eu zic sa mai citesti niste posturi care mai sunt pe forum ... cam atat pot sa iti spun (daca as putea eu sa imi iau asa ceva nou as faceo'  rolleyes.gif ), iar despre roti eu as alege GoodYear.

Parerea mea.

Pretul e unul f bun. La 8875 CIP am full option. Vreau sa stiu in schimb dupa ce o cumpar cum e intretinerea. Am vazut ca la suspensii garatia Renaul e de doar 20.000 km. In rest cred ca e de 2 ani sau 100.000 km. Sper sa nu am surprize.
Ca optiuni mai am o Toyota Yaris. Mai scumpa - 10.500 CIP si cu mai putine (numai 2 airbag, fara climatronic, radio cu CD mai slab, mai putin spatiu, masina un pic mai mica..). Dar cica are garantie 3 ani sau 100.000 km, integral, inclusiv amortizare, capete bara etc. (fara placute frana in rest totul). Si as mai avea si intretinere gratuita 3 ani (ulei, filtre ... + manopera).
itharangus
Eu am condus un clio bicorp dar dCI; ca spatiu si echipare e OK pretul, la fel si pretul reviziilor (eu am Symbol: 2 mil - 2.5 mil lei rev 1,3,5 etc, 7 mil rev 2, 6 etc, 15-17 mil. rev 4,8 etc la dCI);
la pneuri eu as alege Continental, apoi Bridgestone, Goodyear nu-s asa bune, doar satisfacatoare.
Ai putea lua in calcul si C3 de 1.4 , Fabia 1.2 la pretul de mai sus...
Cat despre amortizoare orice masina ai trebuie grija la gropi... si la orice straine piesele sunt scumpe...
galileo
ia-o. e foarte buna si pretul e la fel.
cu suspensiile, au am facut test la 20000, dr-spate era cu 1% sub aia stanga, am aranjat sa o schimb pe garantie; dar.... suspensia noua a scos la test fix 1% ala in plus. concluzia o tragi singur. daca ai grija de ea si nu o "rupi" prin gropi nu ai probleme.

o revizie normala e pe la 3 milioane (cu shimbat filtrele de aer)
eddie33
Eu am Continental originale pe masina,sunt foarte bune,dar sunt de vara,iarna e cam nasol cu ele,sunt si late pe deasupra....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.