Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor bord Lichid Parbriz!! nu merge
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
premiumfaraplumb
Acu cateva zile am ramas fara lichid, si culmea ca exista bec acolo dar nu se aprinde, sau este doar desenul?

Foarte aiurea, am impresia ca numai la masinile astea scumpe se aprind chestiile astea mai putin importante BMW AUDI....

Ca la dacie iti arata chiar numai si numai ce este important.



Poate la voi se aprinde astept pareri.
Cuvy
Salut,



La Megane-ul meu e prezent martorul pe bord, dar nici la mine nu functioneaza. La Cielo de exemplu functiona, si era foarte folositor. La Megane brusc te trezesti ca nu mai ai lichid... sad.gif

Poate stie cineva mai multe...
cmandrei
Eu stiu ca de obicei exista pe toate bordurile dar nu functioneaza decat pe anumite modele de masina ... cum iti dai seama nu stiu exact ... ori in carte ori intrebat la service.
cornel_t
Se pare ca nici pe Laguna (versiunile pt RO) nu merge, asa ca ....
Cuvy
Cred ca e o situatie asemanatoare cu senzorul pentru uzarea placutelor de frana...
Cipix
Nici la mine nu functioneaza.
claus
nu stiu daca ar trebui.. da' nici la mine nu functioneaza
AlexV
claus, cipix, voi aveti astfel de bec pe bord???
claus
tin minte ca mai sunt cateva simboluri pe bord pe care nu le-am vazut aprinse.. acum, daca nu o exista asa ceva in bord.. nu stiu
venom
personal, intotdeauna am avut un fix cu rezervorul ala de apa...niciodata nu a ajuns la jumatate (ca si la benzina dealtfel) :oops: ... tot timpul imi faceam de lucru si il faceam ochi . Azi, ca sa verific am consumat toate apa din rezervor 8) si nici la mine nu merge.Chiar nu cred ca era o dotare atat de "tare" incat sa nu o activeze.Imi pare rau ca l-am umplut la loc si nu am incercat si combinatia cu pozitiile aprinse sau pe diverse viteze ale stergatoarele (cu toate ca ar fi o tampenie)
galileo
care e indicatorul ala care nu se aprinde? unde e localizat pe bord la voi, ca si eu vroiam dotarea asta dar nu am vazut pe bord sa existe asa ceva.
venom
daca nu gresesc este pe dreapata langa vitezometru in dreptul vit. de 250km/h... :roll:
galileo
un bord de bicorp (nu e al meu, mi-ar fi placut mie sa fie asa 8) )

http://www.zippyimages.com/31326.html



nu prea vad nicaieri un astfel de indicator. in dreapta, de jos in sus:noxe, check engine, tempomat, usi deschise etc
Bob
Cred ca nu exista senzor in borcanul de apa pentru sprit parbriz, asa ca nu prea e cine sa dea comanda pentru aprinderea becului martor de pe bord. laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.