Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 18.. fara serie ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
C0SMIN
nu`i gasesc seriile.. le`am cautat peste tot.. in fatza.. in portbagaj.. unde sa le mai caut.. cine shtie shi ma poate ajuta.. il rog.. ii renault 18 din `82 :> multumesc anticipat
strumfuadi
cele referitoare la shasiu trebuie sa fie pe aripa dreapta. cum ridici capota te uitzi in stanga..

acolo sunt nituite din fabrica nishte placutze. placutza de pe motor la modelul meu e in fundul pamantului, s'au chinuit aia la rar juma de ora cu o lampa..
C0SMIN
mersi.. sper s`o gasesc.. nu`mi dau seama ce`o putut face fostul propietar cu ea.. probabil o pus`o in cratitza :twisted: apropo.. daca n`o gasesc ce fac.. ca am tot ras vopsea pe acolo shi n`a aparut nimic.. dar intru mai adanc biggrin.gif daca ma duc la RAR in stantzeaza alta serie ?
Marty
Vezi sa nu-ti "stanteze" o vizita pe la Procuratura (Doamne fereste!!!) ... Cine stie ce a facut dobitocu' ala de la care ai cumparat masina, poate e de cioarda de prin vest si sunt sterse seriile cu flexul. Verifica in CI sa vezi daca n-ai vreo notita facuta de RAR cu referire directa la serii.
Nea Vizanu
Hai sa "resuscitez" eu topicul asta. Problema data: R18 fara absolut NICI o tablita cu vreo serie pe caroserie, decat pe motor. In schimb, in portbagaj, frecata(!) bine de tot si ciocanita(ca pentru verificare)seria din talon, respectiv carte. Daca sunt oprit de stim noi cine, ce poate sa faca, sa se ia de mine ca am dat tablitele la remat, ca-s din aluminiu?... pot avea probleme, inclusiv la RAR?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.