Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Clio Sport
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
RCS
Vreau sa stiu cine are un RCS si cum i se comporta masina ? 8)
RCS
Chiar nimeni :!: :?:
AlexV
pai nu e nimeni pe forum care sa aiba asa ceva.
RCS
Tot o sa fie pana la urma cineva care sa aibe ,,masinuta asta'' biggrin.gif
RCS
Da chiar nimeni ! sad.gif
VladSoare
Eu am pedale sport la Symbolul meu. Se pune? biggrin.gif



Sorry, n-am putut rezista. biggrin.gif

Stiu cum e sa ai o masina pe care n-o mai are nimeni. sad.gif Nici eu nu gasesc pe forumuri pe nimeni care sa aiba Scorpio. sad.gif
RCS
8) 8) Ma tot gandesc eu la o chestie: ce spuneti de urmatoarea combinatie motor 2.0 i 16 v de clio+cutie de viteze clio sport+suspensie sport+discuri ventilate fata si discuri pline spate pe o solenza. Sa vezi tu atunci cum raman BMW-urile dupa mine. Eu zic ca merge combinatia ! 8) 8) 8)
...Roadrunner...
Pai mai bine .... iti iei Clio Sport cu totu' ...si tot in spate raman anumite BMW-uri ...
VladSoare
Da, dar ala se vede ca e sport si nu mai are efect.

Decit daca ar avea patru usi si ar scrie pe el "1.5 dCi" biggrin.gif



Cu scrisul mai rezolvi, dar ce faci cu usile?



Pe cind cu o solnitza efectul e garantat. biggrin.gif Mai ales daca mai pui si o lamiie in geam. biggrin.gif
galileo
QUOTE
Pai mai bine .... iti iei Clio Sport cu totu' ...si tot in spate raman anumite BMW-uri ...

Si pui si bandouri de plastic deasupra spoilerului din spate si scrii pe laterala usii 8V si o sa creada ca ai clio normal. biggrin.gif biggrin.gif

Ah, si ascunzi un pic si toba sa nu se vada
strumfuadi
pwahahaha... faza cu lamaia e beton..



asta cu motoru' e din ciclul (motor de R5 GT Turbo montat pe dacia berlina). Merge perfect, avea un coleg de facultate facuta treaba asta la berlina lui...

efectul este garantat shi perplexitatea maxima..

problema este: nu ai sigurantza in coliviile astea nici cu motoarele lor, dar cu motoare de doo (trei) ori mai puternice?!? :?
octavianf
Faza cu lamaia am facut-o si eu (involuntar, ca am uitat sa scot lamaile) si chiar m-am distrat...

Multi papagali sunt....
RCS
La respectiva solenza sa-i pui si faruri cu xenon+geamuri ionizate+toba finala remus ar iesi o bestie pe patru roti de nu a vzut nici parisul asa ceva ! Sincer daca as dispune de finante mi-as face asa ceva si pun pariu ca o sa intoarca lumea capul pe strada dupa asa ceva mai mult decat dupa un clio sport V6 ! biggrin.gif
demisonat
@VladSoare
lamaia ca lamaia daca vine unu cu clio 1.5 dci ala care se vinde in franta cu 100 de caluti si cip pe el si iti spune hai sa ne facem ?
tu ce zici si cu 1.4 8v il fac varza . culmea pe bandou scrie tot dci laugh.gif
RCS
Nu cred ca 1.4 8v poate sa faca un 1.5 dci de 100 cp! De la 75 cp pana la 100 cp este ceva diferenta. Ce zici ? :?
VladSoare
Cu 1.4 8V nu-l faci varza, te face el pe tine.

Iar cu un 1.4 16V ai putea sa-l faci doar daca ai fi sofer mai bun decit el, pentru ca avantajele tehnice pe care le-ai avea asupra lui ar fi minimale. Si chiar si atunci nu l-ai face varza, ci l-ai lua cu o diferenta mica.
RCS
Da o solenza cu 2.0 i 16 v 173 cp (mama ce frumos suna) face ori ba un 1.5 dci de 100 cp ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif Intrebare? Oare nu se gandesc sa faca un logan cu motorul asta de 2.0 i si 173 cp si sa poarte denumirea de Logan Sport ! 8)
VladSoare
Praf il faci! Nici nu stie ce l-a lovit. biggrin.gif

Logan Sport? Ar arata ca dracu', Loganul e urit cu spume. Clio Sport e o frumusete.
RCS
Sa nu fim chiar asa de rai cu saraca masina (Logan) ! I-a incearca sa-ti inchipui un lOGAN cu janta pe 16 cu doua tobe finale sport, interior imbracat in piele iar scaunele din fata Recaro, faruri cu xenon, geamuri fumurii, pedale gaurite din aluminiu sport, eleron pe portbagaj gen subaru sti plus un motor de 173 cp ! Poate avem placerea sa vedem asa ceva pe strada peste vreo 4-5 ani . Cine ar fi zis ca skoda o sa scoata un skoda octavia rs de 180 cp? Asa ca s-ar putea sa vedem si noi un logan sport! Doamne da ! 8) 8)
demisonat
QUOTE
Nu cred ca 1.4 8v poate sa faca un 1.5 dci de 100 cp! De la 75 cp pana la 100 cp este ceva diferenta. Ce zici ?  :?

Pai aste e si ideea cei care cunosc dci-ul cand vad un clio dci ar baga mana in foc ca are doar 65 cp si ca il fac si cu o dacie din 80 dar.... sa fiu al naibi dac in 2007 cand deschid astia granitele nu ma duc si imi iau un clio extreme 1.5dci cu 100 de cai sa dau flashuri la solentari.
RCS
Nu cumva clio dci de 100 cp este cel care are litera i de culoare albastra ?
octavianf
Am vazut si eu o poza cu o Logan modificata (eleron, spoiler, esapament cu 2 tevi)... era frumusica.
RCS
Unde ai vazut tu poza ai cu logan :?:
octavianf
Cred ca intr-un nr. AMS

O sa ma uit si o sa iti spun.
RCS
Sunt tare curios :!:
AlexV
i albastru e 80 cp.
RCS
Dar cel de 100 cp nu se importa inca in Romania ? Eu asa credeam ca cel cu i albastru este de 100 cp !
AlexV
sigur sigur e 80 cp. cel de 100 pe clio inca nu se aduce si la noi.
RCS
Sunt oarecum mirat deoarece am in fata catalogul cu renault clio generatia 2004, catalog unde este prezentat motorul 1.5 dci de 100 cp fara a spune insa ca respectivul model nu este inca disponibil in romania ! Asta e ! :?
octavianf
Pt RCS

Am cautat revista

Este Auto Mondial nr. 88 din iulie 2004.

Este o poza retusata pe computer. laugh.gif
RCS
Merci pt informatie ! :wink:
octavianf
Mie mi-a placut cum arata

Daca reusesc sa pun scanerul pe picioare... scanez poza si o postez
RCS
Cred ca asta este cea mai buna solutie. 8) Contez pe tine !
demisonat
da am vazut si eu poza plus inca cateva facute de baeti pe net . dar raman la ideea ca loganul tot nu este o masina sport.
RCS
Nu a zis nimeni ca Loganul este o masina sport prin ,,definitie'' ! Daca este sa o luam asa masini sport sunt porsche, lamborghini, etc. :wink:
SorinV
ma gandeam si io azi la faze de tunig p gandacul meu ! si in timp ce ma gandeam ( asteptam la spalatorie ) a venit o mazduta rx 8 de mirosea totu a incins si nou pe ea ! mi-a trecut orice gand de tuning ! cand va ma vine asa cate o idee dintrasta traznita mai uitativa si la masini adevarate ! numa blana va doresc...
demisonat
dar sti ca mult mai interesanta este o masinuta unicata cu multi cai sub capota decat una de serie pe care pur si simplu o cumperi asa cum e , si eu zic ca un clio tunat dupa gustul tau si care iti reflecta tie imaginatia si personalitatea te-ar face mult mai mandru decat o mazda rx cat vrea muchiul tau.
VladSoare
RX8? Wow! E singura japoneza de pe lumea asta care imi place.

Am vazut si eu una neagra acu' vreo saptamina la Billa si mi se scurgeau ochii dupa ea.



Dar era parcata, asa ca n-am auzit motorul. sad.gif
RCS
Daca RX 8 este masina cum se numeste oare BMW M5 de 500 CP ?
strumfuadi
650cp are o locomotiva diesel...

so...sa'i spunem locomotiva?? tractor??



la ce puii mei foloseshti atatzia CP intr'o viatza de om?? (sau mai precis "de mashina")



un M3 de 343 mi se pare ARHI-suficient pentru orice frectzie pe care vrei s'o faci la volan...
VladSoare
@RCS
Mda, e frumos, dar e pe toate drumurile.
RX8 nu se ridica la calitatea si performanta unui M5, evident, insa e o masina cu totul deosebita in felul ei. Pe cind M5-ul e doar musculos si atit.

Nu zic, si M5-ul e super, doar ca nu-l are pe vino-ncoa, sau cel putin nu in masura in care-l are RX8-ul.
RCS
Cum adica M5 este pe toate drumurile !
VladSoare
Nu, vreau sa zic BMW-ul in general. Un necunoscator nu face diferenta dintre un M5 si un 316i. Pentru un neavizat, toate sint BMW-uri si atit.

Pe cind RX8-ul e ceva special, care iese in evidenta chiar si printre alte Mazde.



Plus ca pe mine ma atrage foarte mult ideea motorului rotativ. Desi in general am o parere proasta despre japonezi, care fura si copiaza fara rusine, de data asta ii admir pe cei de la Mazda pentru ca se ambitioneaza sa tina in viata si sa perfectioneze un motor deosebit care altfel ar disparea. Si ar fi un mare pacat sa dispara.

Bravo lor!
strumfuadi
adica tot baiatu' "de cartier" care pute de banii facutzi dupa blocuri ishi ia bemveu pentru a se rupe in figuri.. (vorba parazitzilor: p**a are alt gust intr'un bemveu..)



daca le'ai luat mashina i'ai terminat; nu mai au nici o identitate, sunt nimeni!
strumfuadi
QUOTE


Pe cind RX8-ul e ceva special, care iese in evidenta chiar si printre alte Mazde.


ASha este! Iar parapantele care miros bemveul inca dinainte de a da coltzul cred k RX-8 este vreun soi de nava spatziala, nu intzeleg nimic din mashina asta... motor Wankel?? o nebuloasa...
octavianf
Cred ca nu ajung pana la motor... laugh.gif
...Roadrunner...
Dap .... se opresc la schimbator !!! laugh.gif :wink:
SorinV
se opresc in portofel si nu in mashina ! asta e pana mea ne facem sange rau pt ca nu avem si noi masini adevarate !
RCS
Eu zic sa ne multumim fiecare cu ce avem., ceea ce nu inseamna ca nu putem sa visam la masina pe care ne-am dori-o daca am avea bani suficienti.Eu unul mi-as dori ultimul M5 dar pana sa-mi permit sa-mi iau una ma multumesc cu ,,masinuta'' pe care o am ! :wink:
octavianf
E frumos sa visezi...

Pe de alta parte imi aduc aminte de un comentariu la modelul Mercedes SLR: 'Este cool pana o cumpara David Beckam' laugh.gif Asta facea masina sa fie proasta?

Adica, faptul ca toti figurantii au masini scumpe, asta nu inseamna ca respectivele masini sunt proaste.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.