Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: apa Symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Radu718
Acelasi tip de masina il are sefa prietenei mele...Nu stiu daca are vreo legatura, dar a intrat cu ea intr-o balta destul de mare (spun din auzite)...Acolo a ramas; a trebuit sa-i schimbe tot grupul motor. Partea "buna" a fost ca era in garantie, dar au fost mari discutii referitor la problema respectiva, fiindca spuneau ca garantia nu acopera asa ceva, etc etc. Dar, in final, s-a rezolvat pe garantie...Nu, uite am aflat, s-a lasat cu proces, si acum se judeca...
zeze
intr-o balta, destul de mare, am intrat si eu... rezultatul a fost: claxon mort (moarte clinica, pentru ca dupa o zi a inceput sa chitzaie) si proiectoarele de ceata inundate. pe astea le-am rezolvat dupa juma' de an prin...stergere cu hartie igienica... la Mach1... nu faceau obiectul garantiei (normal, service Renault!!) iar daca era sa le cumpar, faceau cam 4 mil /buc... nesimtitii naibii...

in garantie ce intra? stergerea inscriptionarii de pe capacul ala de plastic de la motor? dupa ei, cred ca da.
zeze
dar de motor facut MUCI dupa intrarea intr-o balta... huh.... cred ca imi iau pana la urma abonament RATB...
Radu718
Balta era lac, se pare...Apa ajungea pana la praguri...Va mai aduceti aminte vara trecuta ploaia aia(inundatii/etc.) din Bucuresti? Atunci s-a intamplat...
zeze
lac sau balta...

si a mea a intrat pana peste praguri in apa...si v-am zis ce s-a intamplat cu ea...

cred ca ma voi orienta spre o Lada Niva 4x4 ... e pregatita pentru Bucuresti.

desi....
Radu718
nu , nu , ma rog ar fii trebuit sa scriu "lac"....Atunci hai sa zic un baltoi...
m-p-h
mie imi intra apa in habitaclu si de la faptul ca antena nu era fixata bine ... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.