Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: drum inundat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cata
Aseara din putina inconstienta dar si din prea mult optimism am nimerit pe o strada care era cam inundata. Asta se vedea de la un capat insa pe masura ce avansam mi-am dat seama ca era inundata bine, fara sa exagerez prea mult dar si ca sa ma incurajez un pic maxim a fost cam pe la nivelul proiectoarelor. Pana acolo mersesem lejer, nu aveam franele incinse, am intrat cat se poate de usor insa cam ma streseaza ideea sa nu fi patit ceva mai ales ca la un moment dat a trebuit sa accelerez usor pentru a "impinge" apa din fata. Ce parere, experiente similare aveti?
David
Cu Dacia 1300 am mers odata 500m in apa pana la genunchi, apa aceaa nu statea pe loc ci se revarsa de pe un deal in jos. Masina nu a patit nimic.
SorinV
nici o problema deosebita fata de mersul pe ploaie ! nare cum sa intre apa in locuri vitale gen motor sa cutie ! atat timp cat nu intra apa in habitacul ( ma rog poa sa nu intre da sa depaseasca nivelul pragului) nu e nici o problema !
claus
cu batranul opel am intrat intr-o super balta ... care se ridicase pana la parbriz .. si am mers asa cam 20 de metri, dupa care a mai coborat, cam pana la jumatatea usii ....

a, si .. dupa ce am iesit din apa, .. mergea cam aiurea motorul ... cred k mergea in 2-3 pistoane ... tongue.gif si si-a revenit cam in 5 minute
pablo
cata scrie si in manual ... apa sa nu treaca de jumatatea rotii.Daca e asa nu are ce sa se intimple
diesel_power
Dupa 1an si 8 luni posibil sa-si fii rezolvat omu problemele... laugh.gif
Oricum in manualul meu scrie ca sa nu intru cu masina in apa care depaseste limita de jos a jentii...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.