Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Burete scaun pasager
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cmbr
Salut. Detin un symbol "thalia"(nu stiu daca am postat unde trebuia, imi pare rau), si in urma unor infiltratii de apa, prea bine cunoscute datorita infundarii scurgerilor, am decis sa scot mocheta sa o spal si buretele.
Am observat ca buretele e compromis asa ca doresc sa l inlocuiesc, problema e ca nu gasesc absolut nimic. Ma puteti ajuta cu un sfat, ca rog frumos?
Ma gandeam sa pun un burete antifonare din comert, pentru case, insa poate reusesc sa gasesc cv special pt auto..
z_fdd bacau
Salut!
Nu cred ca vei gasi acel burete / spuma in comert... Poate doar in dezmembrari, dar nu cumpara pana nu vezi cu ochii tai ce iei, sa nu fie mai rau ca al tau.

Exista varianta de pasla, la care poti adauga, pentru insonorizare, folie bituminoasa pe podeaua masinii... Eventual poti pune 2 straturi de pasla, dar trebuie sa fie lipite intre ele, ca sa nu alunece / sa se deplaseze... Da un search pe forum (sau posibil de forumul de la Dacia Logan) pentru insonorizare Logan. Imi aduc aminte ca avea cineva niste poze cu toate etapele schimbarii mochetei si insonorizarii / izolarii podelei.

Mai exista si un fel de mocheta autoadeziva, dar e subtire (cam 1cm grosime), nu se compara cu acel ,,burete'' original
einstein1984
la reprezentanta se gaseste
CristianCtr
Daca n ai rezolvat inca, exista burete insonorizant de la STP. Eventual cu folie bituminoasa sub si o sa fie ok. Gasesti si pe emag
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.