Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Brake system fault+lipsa servo+lipsa vitezometru
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
aktapur
Salutari. Zilele astea a plouat destul de urat unde locuiesc si am mers cu masina prin apa, noroaie etc.. Ieri mi-a aparut in bord "Brake system fault"+ martori abs, cheie, stop si frana de mana. Ca simptome volanul se simte mai greu, nu mai afiseaza viteza (e pe 0) si se opreste destul de greu (apas pe buton de 5 ori sau tin apasat cateva secunde sa se opreasca), in rest....franele tin ca pana acum, motorul merge ca inainte... .

Am inteles ca poate fi bateria pe duca si asa se manifesta ori am agatat un cablu de la abs? Sigurantele le-am verificat(si alea de langa motor), bornele la baterie le-am verificat....totul functioneaza ok pe partea electrica (faruri, semnalizari, stop frana, ac, radio..). O sa verific astazi firele de la roti sa vad daca am vreunul rupt iar maine ma duc sa pun un tester pe ea dar as dori sa stiu la ce sa ma astept....ce parere aveti? sad.gif
cj98czh
incepe prin a pune un tester pe masina ... vezi ce o doare ...

inainte de a deschide topic nou, foloseste functia search ... inchidem aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.