Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Kadjar
marianArz
Salutare!

O sa fiu posesorul unui kadjar facelift 2020,1.7 dci, 4x4, 150hp.

O intrebare probabil 'nepotrivita', dar ma gandeam si nu am vazut pe nicaieri:

Se poate un stage 1 ? Merita? Ce parere aveti? mellow.gif
janos
Cred ca poti scoate din primul sut undeva la 20-30 CP si 40-50 NM safe.
Si pe mine ma bate gandul dar la 1.6 ... dar si asa vad ca imi mananca anvelopele, ce ma fac daca ASR-ul o sa-l vad clipocind constant?
romeo_id
Asteapta sa-ti vina masina si s-o conduci cateva luni, te convingi apoi ca nu va fi nevoie de niciun 'tuning'. Cheltuie banii pe altceva mai util... masina asa cum e se misca super decent. Daca vrei sport ai gresit masina... Renault face niste meganeuri RS superbe...
bgd2018
Pai si cu garantia ce faci ?
janos
Poate nu are nevoie asa de mare cat de cai si cuplu...
wud
Sigur ca merita, daca esti pasionat, si daca stii cum sa ai grija de masina.
E o senzatie deosebita sa stii ca masina ta are ceva special care o face sa iasa din multimea de masini de acelasi fel, si sa stii ca motorul masinii tale este folosit la maximum de eficienta si performanta.

Cam astea ar fi rezultatele:
https://www.br-performance.fr/brp-paris/rep...52-1-7-bluedci/

Toate masinile mele de-a lungul timpului, atat pe benzina cat si diesel, turbo sau aspirate, manuale sau automate, au fost cipate, la firme serioase.
Niciodata nu am avut vreo problema, doar m-am bucurat de ele...
einstein1984
toate masinile alea pe care nu le detii?
Sunt sigur ca maximum de eficienta se obtine din motor de suta aia de ingienri care fac calibrarea masinii la uzina timp de mai multe luni de zile si o etsteaza la cald, rece, uzura si motor nou, nu de unu cu un laptop si 5 ore de testare care dupa aia o vinde la acelasi pret ani de zile.
romeo_id
daca ai o martoaga obosita sigur ca merita.. dar nu e cazul la aceasta versiune de kadjar!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.