Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Avertizare parasire banda
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Kadjar
iulian.bisty
Am avut un accident destul de rau, am avariat mașina in partea din partea din fata stanga. Dupa reparatie am observat ca "averizarea parasire banda" nu mai scoate acel sunet cand trec peste liniile de pe drum la peste 80 km/h Pe afisaj imi apare grafica, dar doar atat, setarile sunt facute pe navigatie. Ce ar putea fi, poate o rezolv pana sa ajung la reprezentanta.
killerul
Vezi ca mai sunt niste setari de sunet in meniul navigatiei la Sisteme de asistenta->Sist Parasire banda. Poate e dat acolo pe 0.
vvede
Dupa reparatie senzorii trebuie recalibrati, de obicei asta facandu-se in service-ul de marca
iulian.bisty
QUOTE(killerul @ 19 Apr 2020, 14:41)
Vezi ca mai sunt niste setari de sunet in meniul navigatiei la Sisteme de asistenta->Sist Parasire banda. Poate e dat acolo pe 0.
*


Nivelul sonorului nu e pe zero.
killerul
Atunci la reprezentanta. Daca ai tu diagnoza poti sa te uiti la setari si te pot ajuta.
nicu suciu
QUOTE(vvede @ 19 Apr 2020, 15:03)
Dupa reparatie senzorii trebuie recalibrati, de obicei asta facandu-se in service-ul de marca
*



din cate stiu,functia se bazeaza pe camera frontala...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.