Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: murdarie in zona motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
cretu22
salut
imi cer scuze daca un astfel de subiect a mai fost prezentat, dar am si eu o rugaminte daca ma puteti sfatui vis-a-vis de cauza care poate duce la depunerea unui strat de murdarie uleioasa in zona motorului, ca in pozele de mai jos, in zonele incercuite cu rosu.

urmeaza sa fac o programare la service, dar m-ar ajutai daca in prealabil as avea unele posibile informatii, sa nu ma trezesc cu avioane de la service
pe joja de ulei 2 linii sub maxim si foarte negru.

multumiri anticipate
tek_IDs
Acolo in poza este pompa de vacuum ( aici ) .
Probabil scapa ulei pe la garnitura. Sterge bine cu o carpa si tine sub observatie o perioada. La logan am avut ceva scapari pe acolo dar in 250 mii km nu mi-am batut capul.
Toate Bune!
alex_mihai
Al tau 1.5 e chiar curat...al meu pe langa zonele incercuite de tine mai sunt vreo 2 in care e murdar + furtunul de la intercooler care e plin de vapori de ulei. Si la mine e asa de 2 ani, sunt vapori de ulei, eu nu mi-am batut capul din moment de nu pierd ulei de la schimb la schimb. Cum a zis si tek_IDs trebuie sa schimbi unele garnituri, coliere de furtun...sau sa o lasi asa.
cristian_nechita
Garnitura pompa vacum.
cretu22
multumesc pentru raspunsuri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.