Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema panorama
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
eugenbt
Buna seara. Sunt proaspat posesor de Grand Espace, 2008, 2.0 dci, 173 cp, Initiale Paris. Am o problema: nu se mai deschide acoperisul panoramic.
Cand am cumparat masina, era deschis velurul la maxim, proprietarul mi-a spus ca este o siguranta F27 care nu lasa releul cu pricina sa actioneze, dar nu a apucat sa duca masina la electrician. Am luat-o asa, am rasfoit netul, pana la urma am reusit sa inchid velurul, dar acum nu se mai deschide.
Rugamintea mea este sa-mi spuneti unde gasesc siguranta respectiva, F27, pentru ca in cele doua cutii de sigurante (de la motor si de la sofer) nu exista. Unde mai este o cutie de sigurante, ca nu gasesc nicaieri informatii.

[attachmentid=1628115108]

Asta ar fi schema.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri, o seara buna!

17 Mar 2020, 17:24:
Asa arata cutia de sigurante, din masina. Care este siguranta pentru acoperisul panoramic?

eugenbt
Multumesc pentru informatii. Probabil ca nimeni n-a avut problema aceasta, sa nu gasesca a treia cutie de sigurante la masina.
Pentru cei care vor avea aceasta problema in viitor, pun un link:
https://www.renaultforums.co.uk/threads/esp...d.478681/page-2
Multa sanatate va doresc!
vascozalau
Care e siguranța pentru trapa panoramicã ? Și eu am aceeași problema cu trapa .Noroc ca s-a blocat închisã
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.