Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kit pana Grand Scenic 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
teodor.petrisor
Salutare. De curand am achizitionat un Renault Grand Scenic 3 din 2016, cu 7 locuri, si am observat ca nu are kitul de pana. Are roata de rezerva la locul ei, e noua, dar lipseste cricul si cuiul de tractare, cheia de roti de asemenea o are. Ma puteti ajuta cu o poza, posesorii de 7 locuri, sa vad cum arata sa stiu ce sa caut in dezmembrari? Multumesc
espacern
Sunt deschise cateva topice unde dupa seria VIN poti afla multe detalii tehnice/cod piese/etc....trebuie sa cauti pe forum inainte sa deschizi topic nou!

Vezi in imaginea atasata cam ce te intereseaza...si cat ai de cautat!
teodor.petrisor
Multumesc!
ProfiBv
QUOTE(teodor.petrisor @ 15 Mar 2020, 12:08)
Salutare. De curand am achizitionat un Renault Grand Scenic 3 din 2016, cu 7 locuri, si am observat ca nu are kitul de pana. Are roata de rezerva la locul ei, e noua, dar lipseste cricul si cuiul de tractare, cheia de roti de asemenea o are. Ma puteti ajuta cu o poza, posesorii de 7 locuri, sa vad cum arata sa stiu ce sa caut in dezmembrari? Multumesc
*


Sigur ai cautat sub coltul mochetei de sub scaunul pliant din dreapta spate, randul 3 .Sufleca-ti maneca si scotoceste pe acolo . Trebuie sa ai scaunul in pozita ridicat .
teodor.petrisor
M-am uitat, nu este, era doar cheia de roti. Ma poti ajuta cu o poza te rog, ca sunt multe modele, si poate gasesc tot kit-ul. Mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.