Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Check injection system !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Alxseb
Salut, iaca și prima mea eroare la bolidul din dotare. Fără nici un simtom...check injection system! Am pus Clip-ul pe ea și eroarea este dată de "circuit senzor presiune amonte turbină". Condițiile apariției erorii este voltajul de 0.18 V. Care este senzorul ăsta bucuclaș și unde îl găsesc pentru a verifica mufa și voltajul pe el? Odată cu eroarea de senzor se strică și pilotul automat pentru că nu mai trage cum trebuie, deci nu mai poate intra cruise-ul.
Paul091
La mine s-a stricat senzorul si imi taia din putere. Din cauza asta, cred nici nu se mai face regenerarea la filtrul de particule. A trebuit sa schimb senzorul. Nou parca era undeva pe la suma de 1000 de lei. Am gasit in dezmembrari cu 150 de lei.
Alxseb
Revin, am luat mufele la verificat și am găsit una ieșită din clemă și anume cea galbenă de la senzorul care intră în turbo ( cu două fire ). Am clipsat-o la loc și a dispărut eroarea din bord. Poate asta era problema, voi vedea daca mai apare eroarea zilele astea. Mulțumesc pentru suport.
Alxseb
Se pare că nu a mai apărut nici o eroare de câteva zile și tind să cred că mufa era problema. Mulțumesc înca o dată pentru interes. Cred că se poate închide topicul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.