Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radio si display temperatura-ceas decedate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Fl0rin
Salutare tuturor, am schimbat un bec la numarul de inmatriculare si probabil am provocat un scurt circuit in urma caruia am ramas fara alimentare la luminile de pozitie, partea stanga si numar spate. In urma controlarii sigurantelor, am depistat una de 10 A arsa in blocul de sigurante de langa baterie. Dupa schimbarea acesteia, am reusit sa restabilesc alimentarea luminilor de pozitie si a numarului spate dar am realizat ca nu mai functioneaza display-ul ceasului cu temperatura si radioul. Sigurantele toate au continuitate, inclusiv cele din dreapta volanului. Aveti idee cum se poate remedia problema? Multumesc!

LE: Am verificat si mufa casetofonului, este alimentata corect. E posibil sa fie ars casetofonul? Si daca da, de ce nu mai functioneaza nici display-ul cu ceasul si temperatura?
George Paul
In trecut se întâmpla să rămână aprins afișajul și după scoaterea cheii din contact, radioul tot așa, nu mai funcționa. Se recurgea la decuplarea bateriei sau scoaterea unei siguranțe de sub bord (uneori nu corespund cu ce e desenat pe ușița de acces) timp de câteva secunde.
Ai încercat și asta?
Fl0rin
Am rezolvat, era siguranta din stanga jos a blocului de sigurante din dreapta volanului. Practic disparuse complet de acolo cea veche si nu mi-am dat seama ca acolo e un slot cu asa ceva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.