Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Întrebările importante din viață
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
MuciX
Simplu, nu?

Am pus intrebarea asta la serviciu, foarte interesante rezultatele.

[attachmentid=1628113319]
Bicicleta galbena
D - nu stiu, nu sunt din localitate (clasic)
E - mue pesede
F - banana e romaneasca?
G - n-are varf, e o conspiratie
H - da' banda de duct-tape unde e? O lipim si facem bani cu ea
I - e simbol falic, esti sexist
J - j seamana cu o banana... unsure.gif


Astept cu infrigurare opinia marelui-intrebator al forumului, guru al ierbii de calitate si al batutului apei in piua, the one and only Vlaaaaaaad Georgescuuuuuuuuu!!!!
papa_mulo
Cred ca tendinta e sa fie considerat varf capatul pe care il rupi ca sa o cojesti. Unii desfac de la codita, unii de la motul uscat care mie personal mi se pare a fi varful.
Bwwlan
Srsly?
Chiar a fost cineva care a zis ca e A??? huh.gif
miki
Ceea ce unii considera virful, adica B, altii considera a fi "anusul lui Satan"
meganus_bicorpus
B....ce se leagă de copac e partea inferioară
MuciX
QUOTE(Bwwlan @ 23 Jan 2020, 17:38)
Srsly?
Chiar a fost cineva care a zis ca e A??? huh.gif
*


[attachmentid=1628113320]

Ce e interesant este că majoritatea celor care au spus b sunt est europeni, români și slavi. Și un neamț din ddr.
wolfin
Intelevant.

Coada e varful...asa e.

Est europenii inca sunt tributari constrangerii psiho-emotionale...
MuciX
QUOTE(meganus_bicorpus @ 23 Jan 2020, 17:40)
B....ce se leagă de copac e partea inferioară
*


Alții văd lucrurile altfel. Oricum macar am (acum) 16 de partea mea. Începusem să am mustrări de conștiință, mă simțeam precum un anti-vaxxer la un summit pharma.
QUOTE
I would say top=>side attached to the plant


23 Jan 2020, 17:54:
@papa_mulo am zis in mod explicit că nu e vorba de metode de curățare, strict care e vârf și care bază.
psychoo
Nevastamea a raspuns tot B, dar ea totdeauna le desface de la coada smile.gif
papa_mulo
QUOTE(MuciX @ 23 Jan 2020, 19:46)
[attachmentid=1628113320]

Ce e interesant este că majoritatea celor care au spus b sunt est europeni, români și slavi. Și un neamț din ddr.
*



Pt ca in general est europenii desfac banana de la motzul negru. Maine poti sa ii intrebi si cum decojesc banana...
wolfin
Da...asa e de la mot. Eventual rupt cu dintii...dar "corect" e de la codita.

Acu la batranete de ex...am invatat sa mananc anghinare....invatat de o nemtoaica.

Mi a aratat explicit..se baga frunza in gura se suge apoi se musca cu dintii si se extrage savoarea
papa_mulo
QUOTE(MuciX @ 23 Jan 2020, 19:50)
@papa_mulo am zis in mod explicit că nu e vorba de metode de curățare, strict care e vârf și care bază.
*



Mie imi e evident ca B e varf, incercam sa gasesc o logica a celor care zic invers si am banuit ca de la modul de curatare pleaca logica...

@wolfin: nu suna rau...poate iti arata si cu banana smile.gif
D-Ice
QUOTE(MuciX @ 23 Jan 2020, 19:46)
[attachmentid=1628113320]

Ce e interesant este că majoritatea celor care au spus b sunt est europeni, români și slavi. Și un neamț din ddr.
*


Deci sa înțeleg ca nu est-europenii sunt specialiști în banane și pe cale de consecinta coborâți din copac, ci vest-europenii. tongue.gif
vallixx
A e "susul" , B e "josul".
Dar de decojit o decojesc de la B

Idem la mar de exemplu. Codita e vârful, dar cand mananc un mar il tin cu codita in jos.

But again.....eu nu sunt un exemplu bun, sunt pe dos. Ceapa verde de exemplu o mananc incepand cu partea verde, frunzele.

Aaaa, si dulcele il mananc înainte de mancare.
papa_mulo
QUOTE(vallixx @ 23 Jan 2020, 20:17)
Idem la mar de exemplu. Codita e vârful, dar cand mananc un mar il tin cu codita in jos.



Marul macar e aprox rotund...nici n-ar tb sa ne batem capul unde e varful.

<span class='edit'>23 Jan 2020, 20:37:</span>
QUOTE(vallixx @ 23 Jan 2020, 20:17)
A e "susul" , B e "josul".


Ia d'acia: https://images.app.goo.gl/Gdv3aoPHCVzwgB876
vallixx
QUOTE(papa_mulo @ 23 Jan 2020, 19:22)

Io ti-am zis ca-s pe dos....
Bwwlan
QUOTE(vallixx @ 23 Jan 2020, 19:17)
A e "susul" , B e "josul".
Dar de decojit o decojesc de la B

Idem la mar de exemplu. Codita e vârful, dar cand mananc un mar il tin cu codita in jos.

But again.....eu nu sunt un exemplu bun, sunt pe dos. Ceapa verde de exemplu o mananc incepand cu partea verde, frunzele.

Aaaa, si dulcele il mananc înainte de mancare.
*


Da-te dreq d-aici de ciudat... radmasa.gif daca-mi zici ca felia de pita cu unt si cu gem o mananci cu gemu-n jos, iti dau ignore.
vallixx
Nu nuuuuuu, cu untul in sus.... radmasa.gif

Desi sa stii ca am inteles ca "corect" s-ar manca cu gemul in jos.
Explicația fiind ca primul in contact cu limba vine gemul si nu painea....si cica ar fi gustul mai intens.

Cu toate astea totusi mananc cu untul in sus.
Doar de scapat o scap cu untul in jos. radmasa.gif
MuciX
A34B20. Suna a cod de motor pe benzină de la BMW.
vallixx
Nu-i minunat că suntem diferiți? rolleyes.gif
Diac
A e partea de la planta. Varful ei natural e B ca partea A e parte din planta.Dacă luam în considerare faptul ca banana e un simbol falic evident, vârful e fără discuție B.
wolfin
Nu morcovu?
Bwwlan
Îs tare curios, ăia 2 care au votat A, au înțeles greșit întrebarea, au votat A dar voiau de fapt să voteze B, sau îs pur și simplu, la fel inteligenți ca o desagă plină cu clanțe? huh.gif

PS: Schroedinger? De ce? Banana e și vie și moartă până desfaci coaja? Nu înțeleg analogia.
vallixx
Schroedinger e varianta corecta, analogia fiind aceea ca ambele sunt varfuri pana cand un factor extrem (adica parerea personala a fiecaruia) intervine. icon_mrgreen.gif

Varful unei banane este B doar pentru ca sta in sus...

Atunci varful unui ardei iute care e? Ala bombat? Ca doar sta in sus?

Sau vârful este cel opus de acolo de unde planta se leaga de tulpină? Caz in care as fi tare curios sa aud parerea ta despre varful unei pere. Sau al unui avocado.

Sau este doar partea cea mai ascuțita a plantei? Indiferent de pozitia ei pe vrej? Indiferent daca e sau nu langa....sau opusa....tulpinei?
rolleyes.gif

Dex-ul zice ca varf înseamnă:

1. Partea cea mai de sus.
2. Partea cea mai ascuțită
3. Extremitatea (varful nasului, degetelor....sau mă rog, a altor organe din dotarea masculilor.
radmasa.gif
papa_mulo
QUOTE(Diac @ 23 Jan 2020, 23:10)
Dacă luam în considerare faptul ca banana e un simbol falic evident, vârful e fără discuție B.
*



Irefutabil! A vazut cineva in industria "adult" banana bagata cu coada inainte?
MuciX
Tâmpenie ștearsă
Bicicleta galbena
QUOTE(wolfin @ 23 Jan 2020, 23:46)
Nu morcovu?
*


Asta e mult mai interesant. Nu are o tulpina propriu-zisa, iar varful creste in jos, adica in pamant. Adica invers fata de definitia de mai sus tocilar.gif

Bwwlan
Methinketh thou overthinkest.

La banana, baza e locul de unde creste, varful e directia in care creste. Nu are nimic de-a face cu sus-jos, subtire-gros, sau ce ai unde isi introduce fiecare dry.gif
Baza bananei e A, varful e B.

Baza unui bec e filetul, varful e partea opusa (desi aparent n-ai zice, fiindca becul nu creste sleep.gif )
Baza unui morcov e zona de unde ies frunzele, varful e partea ascutita.
Para n-are varf per-se, fiind un fruct "rotund". E ca si cum ai incerca sa aplici termenul de "varf" unei mingi, luand in calcul ideea ca baza e punctul de injectie a cauciucului in matrita iar varfule extremitatea atinsa de masa injectata smile.gif
Etc.

Mue unuia mi se pare ca analogia cu pisica e, daca nu nepotrivita, macar fortata.
Sora geamana cu pisica lui Schroedinger sunt farfuriile din poza cu dulapul, care-s si intregi, si sparte smile.gif
MuciX
Tu duci prea departe pisica. De altfel în exercițiul lui schrödinger pisica este doar un exemplu, esența e principiul cuantic, anume superpoziția.

Principiul poate fi extrapolat asupra obiectelor de zi cu zi, spre exemplu farfuriile astea, care sunt atât întregi cât și sparte. tongue.gif

https://images.app.goo.gl/zQx9Gg49E7Yv6bpn9
wolfin
Incepe sa isi revina forumul reno.

Multumim Micixule
vallixx
Bulane, teoria ta ca partea de unde creste e baza si partea cealaltă e varful cam cade.
Sunt destule fructe care au partea mai ascuțită la tulpina, deci?
Bwwlan
Am zis eu "toate" si n-am observat? huh.gif daca da, scuze.
D-Ice
Ați dus-o pana la pisica lui Schrodinger, sa mergem mai departe la paradoxul EPR și de aici prin superpozitia cuantica aflam ca de fapt și A și B reprezinta vârful bananei numai ca asta depinde de pozițiile particulelor subatomice ale bananei in momentul în care se face determinarea. More or less. tongue.gif biggrin.gif
MuciX
QUOTE(wolfin @ 24 Jan 2020, 09:06)
Multumim Micixule
*


Cu mare drag. Cedez lui VladSoare Laguna mea primita din partea forumului, poate il readucem printre noi.

P.S. numai Mic nu sunt, poate putin Muc, din cand in cand.
wolfin
up.gif


Vor sa te faca moderator de primisi o laguna? unsure.gif

Bine daca e 3....poti sa o pastrezi tongue.gif
DApophis17
Si eu manac ceapa verde de la frunze, asa o mananc de mic... dar daca tot ai adus vorba, care e varful la ceapa verde? biggrin.gif
einstein1984
recent am descoperit ca e mai comod sa desfaci banana de la codita
vallixx
QUOTE(DApophis17 @ 27 Jan 2020, 09:22)
Si eu manac ceapa verde de la frunze, asa o mananc de mic... dar daca tot ai adus vorba, care e varful la ceapa verde?  biggrin.gif
*


Dupa logica de pe aici, varful e ala care:

1 e in sus - deci frunza
2 e ca capatul celalalt de planta mama, aici nefiind cazul de planta mama presupunem pamantul ca fiind "planta", deci varful e tot frunza
3 partea mai ascutita, deci partea alba

Deci clar, varful e 1, 2 sau 3.....deci Schrodingger.
wolfin
QUOTE(einstein1984 @ 27 Jan 2020, 09:33)
recent am descoperit ca e mai comod sa desfaci banana de la codita
*




cand e coapta plezneste imediat.



einstein1984
mai verde e mai santoasa si e si mai suor de mancat desfacuta asa
wolfin
am intarit ce ai spus. eu am avut o revelatie cand am schimbat tactica dupa 30 ani...

cea mica le manaca doar crude happy.gif
pishky
tu si vezi cine ce a votat?
meganus_bicorpus
Dupa o saptamana de izolare in apartament pustiul meu de 8 ani concluzioneaza..."dupa ce trece pandemia asta toata lumea ar trebui sa primeasca gratuit o vacanta!"....de acord!
wolfin
Eu ma gandem la " blow job"...

Dreak...vacanta...nu am stat destul cu familia.

Wtf....inca 1 an asa si divortez...


Apropo....imi sta in gat...cand aud..trebuie sa facem aia..sau x..sau y..z.

A..b
.c

..etc.

Plm...adica eu.

On topic

- vreau caine (nu eu..ceilalti)...

Inttebare. Cine aduna cenzuratii?
dandobre
Cine întreabă... biggrin.gif
wolfin
Important e cine cunoaste raspunsul...

: tata aduna.

Fmc de puricosi. Dejavu..cu măța vecinilor.

Imi vine sa ma 183.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.