Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Xenon pe Espace>2012
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
mark``
Am observat seara asta ca xenon-ul de pe stanga începe să capete o culoare rosiatica. Din ce am inteles le vine sfarsitul. Au si ele o varsata.
Aveti idee ce bec e montat pe espace din 2012 sau mai nou?
E D1S sau D2S?
R19/16v
D1S
mark``
Mersi
mark``
Philips Xtreme Vision sau Osram Night Braker? smile.gif
pishky
ai sa fi multumit cu oricare din ele.
cj98czh
personal cu Osram Xenarc am interectionat ... multumit de prestatia lor .. opinia mea ... care le gasestu mai ok la pret ... ca ambele sunt ok
pishky
eu am pus pilifsuri, ca osran nu era pe stoc.

https://www.youtube.com/watch?v=oe0ece9XaPE

baietii astia se mai pricep asa oleac la ce tine de lumini.

daca ai lupele ei, de fata mare (a se citi ars cromu in interior de atatia ani / ore de functionare) ai sa castigi ceva lumina, dar nu maximul posibil.

incepi cu becurile, si daca nu esti multumit de cata lumina pune pe sosea ai in vedere si lupe.
mark``
Sincer m-am gandit si la lupe, da sa mor daca am gasit de unde as putea cumpara noi. Este ceva site specializat pt asa ceva? Sau sunt universale?
cj98czh
cand dai farurile jos poti sa incerci sa le stergi lupele pe interior cu o carpa de bumbac umeda ... lupele le schimbi daca nu isi mai fac treaba .... adica bat slab ...
mark``
Sincer bat destul de rau acum. O sa incerc cum ai spus si schimb si ambele xenoane, sa vedem daca se imbunatateste treaba. Oricum, unu e pe duca.
pishky
se arde cromul, am vazut pe lupele mele vechi, dar nu gasesc foto in calculator.

uite un link, iti faci o idee

https://images.app.goo.gl/jACSb9NbFZamW1bp8

aia iese numai prin inlocuire, nu la carpa.
prima faza e becul daca zici ca e rozaliu, apoi, daca tot nu esti multumit te uiti spre lupe.
sunt retrowerkz la sibiu, si multi care schimba / pun lupele in faruri.
e si pe forum cineva.
doar cauti pe gugle.
mark``
A, ok, la asta nu m-am gandit. Mersi! Ma uit!
mark``
Faza lungă e H1 sau H7?
mark``
Faza lunga e H1 halogen.
Am schimbat Xenoanele cu Osram Night Braker Laser Xenarc si se vad DEMENTIAL!
Halogen am schimbat si astea tot cu Osram Night Braker, se vad mai bine ca stoc si astea.
Parearea mea ca merita!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.