Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spalator faruri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Adrian26
Salutate baietii si posesori de laguna 3, vreau sa intreb daca cumnoasteti cum pot sa opresc spalatoarele de faruri, am o problema cu unul din spalatoare pentru ca a fost smuls de cineva caruia probabil ii trebuia si a zis sa faca o fapta buna😂😂, capacul il am dar nu mai am pompita si se vede foarte urat din fata fara acel capac, nu stiu daca exista un cablu sau o siguranta sa pot sa le opresc si sa lipesc cumva capul acolo penteu ca pompa am cautat internetul in lung si in lat si nu am gasit nimic. Multumesc anticipat
andru1973
posibil in ddt4all sa poți dezactiva,dacă nu găsești ,vezi furtunasul care vine la acel spălător lipsa și îl obstrucționezi sa nu mai vina apa la spălător ,până îți rezolvi problema ,blochezi acel furtunas care vine la acel spălător lipsa

27 Dec 2019, 17:51:
poți pune 3-4 puncte de silicon și sa îl lipești provizoriu până găsești spălător
Nichy
Salutare,am si eu o laguna3 si am probleme cu spalatorul pe partea dreapta, adica nu mai intra singur la loc. Daca il imping cu mana intra la loc. Imi puteti spune care este principiul de functionare si de ce nu revine acel stropitor.
cj98czh
el este ridicat de presiunea lichidului de spalare ... apoi ar trebui sa coboare singurel ...

Niste WD40 te-ar putea ajuta ... sau dat jos si curatat, are mizerie pe "sinele"alea sicel mai probabil ca de aia nu mai coboara ... pt. dat jos ... trebuie sa dai bara jos mai intai ..
Nichy
Multumesc frumos cj 98 czh
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.