Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modificare setare clima
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
cozma1993
Salut,

M-am jucat cu un tester (launch este firma) si am modificat la clima o setare de zona (regiune).
Acum clima are cea mai mica temperatura la 19° si cea mai mare la 30°.
Masina in mod nor.al avea 16 - 27.
Ma poate ajuta cineva cu aducerea la starea initiala?
Cel mai probabil se poate modifica dar eu nu am aparatura necesara.
andru1973
Păi da înapoi ce ai făcut daca zici că te-ai jucat cu acel tester,zona temperata,zic și eu ,cred că ai schimbat pe alta clima
cozma1993
Asta am incercat deja (aveam 3 setari disponibile) si din pacate nu se schimba nimic
tek_IDs
Inseamna ca lanch-ul nu e de firma!! În mod normal merge fara probleme. Nu cumva aveai optiunea de salvare configuratie inainte de orice modificare? Da-i reinitializare calculator si vezi ce zice.
Incearca cu dtt4all, pyren sau Clip.
Toate bune!
cozma1993
Cel mai probabil voi face o vizita in reprezentanta dar ma astept sa gasesc un baiat priceput aici pe forum ce ma poate ajuta.
andru1973
Trebuie mai multe detalii ce ai modificat,ce program este ( am înțeles că e lunch) cel mai bine caută ddt4all ce merge cu ELM327 și acolo modifici cum vrei
tek_IDs
Asa cum am spus mai sus, dupa ce ai ales ce vrei ai dat reinitializare calculator? Cu ce versiune de soft renault te-ai conectat?
andru1973
Tu cred că ai dezactivat mai mult,mi-a spus cineva că acest lunch este mai mult de dezactivat și activat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.