Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor necunoscut Laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Sincu
Salutare,

Este primul post, daca este ceva gresit , va rog nu dati cu pietre.
Am o laguna 2 ,2004 , 1.9 dci, 74 kw.
De ceva timp la plecarea de pe loc, se aprinde pentru 1 secunda si se stinge martorul din linkul atasat.
https://imgur.com/a/JZ5xPBh
Totodata, la accelerare in treapta a 2a se aprinde iar, dar atunci imi da un rateu urat, gen imi taie motorina pentru 1-2 secunde.
Ce este acel martor si ce problema sa iau in considerare in viitorul apropiat daca nu chiar imediat?
Multumesc anticipat,
Sincu
AdR!@N
Asa cum arata, este martorul de remorca cuplata. Dacă ai cârlig, acolo în mufa cârligului este este un microcontact ce confirma cuplarea remorcii. De la apa posibil sa se fi oxidat pe acolo și ai contacte aiurea.
Dacă nu ai cârlig și totuși se aprinde marotul ala.... Ai probleme la instalația electrica.
KataCris
Scoate siguranta aferenta pt priza, trebuie sa ai pe desenul cu sigurante exact simbolul din bord despre care ai intrebat, scoate siguranta si vezi ce se intampla, daca nu ai siguranta.....pune un tester, ar trebui sa ai o eroare stocata, ceva...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.