Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna 3 are funtie start stop?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Danie. B
Salut, pe masina am avut montat din fabrica acumulator AGM, deci ar trebui sa am functie START/STOP! Se poate activa din soft? butonul nu este pe nicaieri... Multumesc! mad.gif
andru1973
Nu știu dacă laguna 3 a avut funcție start/stop
chivereanumarian
Doar unele cu 2.0 130 cai au start stop


Cele cu 1.5 De pe megane au cu start stop cu injecție sid307 ,tu pe a ta ai 305
Danut27
Aprob ! Doar unele lagune au start/stop , eu am dar mi se pare o prostie .
tek_IDs
@initiator - acumulatorul AGM are legatuta cu incarcarea inteligenta. În altă ordine de idei se poate activa SS din soft si montarea "butoanelor" corespunzatoare (ordinea este inversa😁) dar cu ce te ajuta?
Toate bune!
Horia2008
Laguna III 1.5 diesel, fara start-stop desigur, echipare originala Varta AGM 70A-760
tocmai a sucombat dupa peste 7 ani
e ok sa pun baterie normala, daca n-are start-stop?
multumesc

andru1973
A mea 2.0 dCi fara stat/stop și baterie normală la mine marca Bosch ăsta am avut de nouă,pentru ce vrei sa pui baterie de start/stop? Bănuiesc că e mail scumpă,dacă nu ai SS pune normală (bineînțeles poți să pui ce vrei)
r_vlad
Nu pune acumulator normal daca nu schimbi din ddt4all sau Clip parametrii sistemului de incarcare sau macar sa verifici daca masina foloseste sistemul de incarcare "inteligent". In cazul in care ai asa ceva un acumulator normal nu va avea viata lunga.
einstein1984
pe borna + ai un device elctronic mare? ca daca da, ai incarcare inteligenta.
r_vlad
Adica asta de pe borna "-": http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=322...findpost&p=4877
Danie. B
Salut, nu am nevoie de aceasta functie. Eram curios daca 'mecanicul' meu m-a indrumat bine pt acumulator AGM sau nu... mi s-a parut destul de costisitor

10 Dec 2019, 19:28:
cred ca da... am observat ceva pe acolo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.