Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme oglinzi Espace V
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
johnd79
Salut

De cca 2 luni detin un Renault Espace V Initiale Paris.
De cca 1 saptamana intampin o problema in sensul in care, la inchiderea automata a usilor, cand oglinzile ar trebui sa se plieze si ele, cea de pe partea dreapta se inchide doar putin, nu merge pana la capat. Undeva se opinteste sau motorul nu are putere.
Daca o imping usor, merge pana la capat.
Am inceract sa bag WD40 la baza balamalei oglinzii, fara succes.

Idei?
A mai patit cineva asa ceva?
Eventual la alt model Renault?

Multumesc!
adrianVo
aceeasi problema..am dus-o la revizie săptămâna trecuta nu stiu c ia facut....dupa care a mers ok cateva zile...acum iarasi ramane la jumătatea drumului cand se pliază...idei?
johnd79
am luat intre timp un alt wd40 care contine si vaselina siliconica, am sprayat intens la baza oglinzii, prin spatele sticlei etc (peste tot pe unde era vreo cale de acces); dupa prima zi nu am vazut nimic, apoi insa a inceput sa mearga brici; am deja mai bine de 1 saptamana de cand merg fara problema, au fost si dimineti geroase si tot nu am intampinat probleme; sa vedem cat tine.....
ca idee insa, motorasele de pliere sunt foarte slabe, iar la prima frictiune sau cand dau de putin praf, probabil se opintesc si nu mai duc....
trist
adrian901
aceeasi problema si la mine cu oglinzile ... acum dupa mai bine de un an cum se mai prezinta ? in plus a aparut si o alta problema la mine ledurile de la luminile de pozitie pe spate se aprind 1, 2 secunde dupa care se sting sau nu se aprind deloc , mentionez ca pe partea stanga are si un condens interior , sa fie de la el ?
mark``
Ai probleme la sigilarea stop-ului. Verifica garnitura. Poate e chiar crapat stopul undeva la interior. Daca intra apa ai probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.