Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
John95
Salut. Am o mare nedumerire. Sunt posesorul unei laguna 3 facelift, de cateva luni. Fiind entuziast de noua achizitie, pe moment nu am bagat de seama unele probleme/zgomote, in schimb, cu timpul, incep sa le percep. Una dintre ele ar fi cu un zgomot de lichid. In timpul virajelor se aude, cred, motorina din rezervor, desi, acul e mai bine de jumate. Initial am crezut ca e de la un bidon de apa uitat prin masina, dar nu am nici un fel de lichid in habitaclu. E ceva normal? Nu am mai auzit la nici o masina pana acum.
madhorsefuzzy
Apa in una dintre usile spate.

Tragi de chederul de jos al usii si o sa iasa cel putin 5l de apa.

Ca si remediu:
- dai gaura in cheder in dreptul gaurii
- lipesti ceva pe cheder intre cheder si usa sa nu mai stea lipit de gaura
r_vlad
Dap, aia e. In timp chederul impreuna cu mizeria acumulata etanseaza acea gaura de scurgere. Nu cred ca e nevoie de mai mult decat o curatare periodica (o data la 2-3 ani) a chederului si a usii in zona cu probleme.
Am intalnit problema asta si la alte masini.
John95
Multumesc băieți. Asta era. Se acumulase foarte multa apa in portiera dreapta spate. Am rezolvat problema.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.