Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema ventilator habitaclu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Alinionita
Buna ziua, Sper ca am inimerit topicul potrivit pentru problema mea.

Am un Renault Megane III din 2013 cu AC manual, problema este ca de vre-o cateva zile nu mai functioneaza aerotema pe niciuna din trepte . Am apucat sa desfac torpedoul si conductele si am ajuns la ventilator, acum din cate am inteles din cartea ei de reparati pe care am gasit-o undeva pe acest forum, as avea nevoie de o piesa ( un cerc cu trei craci ) cu care sa pot demonta ventilatorul fara sa demontez tot bordul .



Intreabare 1 :a mai demontat cineva ventilator de pe Renault Megane 3. ? daca da va rog ajutati-ma cu cateva informatii.
Intrebarea 2 : exista posibilitatea sa nu mai functioneze din cauza carbunilor sau sa fie blocat ( desi eu reusesc sa il invart cu mana )
Intrebarea 3 : Poate un tutorial pentru aceasta speta ( eu unu nu am gasit ... si caut de cateva saptamani )

PetreAir
Citeste aici Poate te ajuta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.