Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Interior "gresit"
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Kadjar
CristyXXL
Am observat intamplator ca ceva este in neregula cu interiorul Kadjar-ului meu, si anume manerul de pe plafon din partea pasagerului lipseste, iar culmea la sofer exista.
Panoul cu butoane pentru geamuri din partea soferului are litera "A" pe butonul geamului pasagerului, ce ma duce sa cred ca interiorul este pentru masini cu volan pe dreapta, sau ma rog doar aceste doua lucrui.

Masina este cumparata second, primul proprietar a luat-o de noua din Romanaia, a fost in Leasing si nu a avut accidente.

Oare sa fie o "greseala" de fabricare, le-a scapat celor de la caliate cand a fost pusa la vanzare?
R19/16v
Nu se intampla astfel de greseli de asamblare.
bgd2018
Mai bine o duci la reprezentanta la un control amanuntit. Nu pot sa cred se fac greseli atat de flagrante...Poate e dintr-un lot de teste si vanduta cu discount printre primele. Nu stiu, speculez acum.
CristyXXL
QUOTE(bgd2018 @ 23 Sep 2019, 11:34)
Mai bine o duci la reprezentanta la un control amanuntit. Nu pot sa cred se fac greseli atat de flagrante...Poate e dintr-un lot de teste si vanduta cu discount printre primele. Nu stiu, speculez acum.
*



Maine am programare la service si nu stiu daca sa spun si acest lucru, imi este frica sa nu zica ca am facut eu modificarea si sa imi soata masina din garantie...
madhorsefuzzy
Si daca te duci cu o problema de garantie nu ti-o pot refuza daca vad modificarea?

Nu ai nimic de pierdut cu garantia: daca e sa beneficiezi de ea se va vedea diferenta oricum.

Daca nu, nu iti pot scoate din garantie alte componente.

Asadar nu ai nimic de pierdut: doar afli mai redepe despre ce e vorba.
davidus
da-mi un VIN al masinii sa ma uit in specificari...
CristyXXL
QUOTE(davidus @ 23 Sep 2019, 12:59)
da-mi un VIN al masinii sa ma uit in specificari...
*


VF1RFE00054076724
einstein1984
masina e fabricata pentru romania cu volan pe stanga..... In vara a pus freon in iunie la 36 888 km
davidus
in iulie 2017 a avut o interventie la tinichigerie + vopsit..dar nu scrie ce s-a vopsit si ce s-a schimbat...posibil acolo sa fi incurcat oalele...

masina a fost fabricata pt romania cu accesorii necesare pt condusul pe stanga...deci a fost fabricata corect...
CristyXXL
QUOTE(davidus @ 23 Sep 2019, 14:08)
in iulie 2017 a avut o interventie la tinichigerie + vopsit..dar nu scrie ce s-a vopsit si ce s-a schimbat...posibil acolo sa fi incurcat oalele...

masina a fost fabricata pt romania cu accesorii necesare pt condusul pe stanga...deci a fost fabricata corect...
*


Multumesc de raspuns, poti sa imi spui te rog unde ai gasit aceste informatii?

Am gasit si eu in raportul AUTODNA ca a fost o interventia in partea stanga in valoare de 850-1000 lei, dar nu zicea ce s-a reparat
davidus
QUOTE(CristyXXL @ 23 Sep 2019, 14:17)
Multumesc de raspuns, poti sa imi spui te rog unde ai gasit aceste informatii?

Am gasit si eu in raportul AUTODNA ca a fost o interventia in partea stanga in valoare de 850-1000 lei, dar nu zicea ce s-a reparat
*



informatiile mele sunt direct din reteaua renault

uite o poza cum apare:
[attachmentid=1628109697]
CristyXXL
Am sa intreb maine cand merg la revizie, sa vad ce zic si ei.
Multumesc,
einstein1984
a vopsit o cochilie de oglinda
madhorsefuzzy
Pentru doar 850-1000lei?
einstein1984
mea culpa, erau 2 facturi, una de cochilie oglinda, una cu 4 ore de tinichigerie si inca 4 vospitorie, poate pe langa oglinda si o usa sau o aripa de aranjat
CristyXXL
Vin si cu deznodamantul...
Masina a fost "frecata" la usa soferului, plasticul oglinzii a fost inlocuit, usa indreptata si vopsita.
I-au facut verificare, au pus masina pe tester totul e ok dupa spusele lor.
Cand am intrebat de maner, ca exemplu mi-au dat alt Kadjar de afara care le avea pe toate 4. Legat de butoane nu au mai stiut ce sa zica.
b76bgaarh
geamul pasagerului are ridicare automata? al soferului mai are?
CristyXXL
Nu au nici care
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.