Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme pe partea electrica- semnalizare&frana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
nastrut
Salutare tuturor. Am doua probleme la un Renault Megane2 din 2007 1.6 16v cu 137k km. Treaba sta in felul urmator: Cand dau semnal stanga si apas pe frana, semnalizarea o ia razna si clipoceste muuult mai repede decat in mod obisnuit. A dupa problema este ca atunci cand apas frana, mi se aprind luminile de la cd-player. Aveti cum sa ma ajutati cu vreun sfat sau um electrician la care sa remediez problema? Mentionez ca sunt din Bucuresti Sector 4. Va multumesc anticipat! Andrei - 0769728242
mnm
QUOTE(nastrut @ 21 Sep 2019, 17:58)
Salutare tuturor. Am doua probleme la un Renault Megane2 din 2007 1.6 16v cu 137k km. Treaba sta in felul urmator: Cand dau semnal stanga si apas pe frana, semnalizarea o ia razna si clipoceste muuult mai repede decat in mod obisnuit.    1. A dupa problema este ca atunci cand apas frana, mi se aprind luminile de la cd-player. 2.......
*


1. Lampa stg. spate are o masa/ contact imperfect/ bec ars.
2. Nu stiu.

Nu sunt electrician... vorbesc din experienta de posesor de M2 de 14 ani.
balauru_327
Asa cum zice si colegul ''mnm'' ai un contact defect pe undeva. Trebuie sa o iei prin eliminare, si anume, scoate pe rand cate un bec de la stopuri spate si testeaza faza cu semnal stanga / frana si vezi daca mai face. Incepe sa cauti la stopul stanga. Luminile de la numar sa le cauti de asemeni. Ai schimbat cumva vreun bec clasic si ai pus cu led?
Heavyd
SI eu aveam acelasi problema pe dreapta.
Lam desfacut am strans contactele si gata de atuncea merge perfect
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.