Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezaburire luneta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
petricaremus
Am observat ca mufa de la dezaburire de pe luneta sa desprins din lipitura.Stie cineva unde o pot lipi?Am vazut fel si fel de solutii dar nu am incredere...Trebuie sa o fac asa cum era din fabrica...am vb si cu cei care schimba parbrize dar nu fac asa ceva...???
einstein1984
zeama de alta luneta.
hazard555
Nu am facut asa ceva, dar cred ca ar merge cu un pistol de lipit, cu o zeama buna si cu un aparat de aer cald. Pe acesta ar trebui sa il folosesti pe exterior, ca sa incalzesti un pic luneta sa nu crape din cauza diferentei mari de temperatura la contactul cu pistolul. nu face asta cand este f frig afara. Totusi ar fi buna o mana buna. Un electronist cand atinge si lipeste.
OVIDIUS
Exista un kit de reparatie cu adeziv special refacere circuit dezaburire luneta. Foloseste adezivul de acolo. Nu are rost sa te complici cu pistoale de lipit...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.