Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apel 112 in Franta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Alin2225
Bai baieti sa va relatez o intamplare dulce amara cu Jandarmeria Franceza ca tot o dam noi una si buna ca 112, jandarmeria, militia din Romanica sunt varza, stati Sa vedeti in Franta.
Acum vreo 3 saptamani pe la 3 dumineata dormeam eu ca un ingerash mititel si visam motoare de 6,7,8 litri probabil, cand ce sa vezi...ma trezeste nevasta ca e cineva la noi la usa si forteaza sa intre.
Eu nauc, merg la usa inarmat cu un suport perdea luneta laguna 2 cred, sa ii dau in freza lu fraier(glumeam ca imi cam tremurau bikinii).
Individu' rasufla din greu, zicea acolo ceva nervos si impingea usa.
Sun la militie raspunde o duduie si ii explic situatia...
Duduia ma ia cu vrajeli..intreaba l cine este? Il cunosti?, E mare? E mic? E inarmat?, Cu toate ca deja ii repetasem de vreo 12 ori ca nu am vizor...
Individul nu raspundea la nicio intrebare!!! Nimic!!!! Le tinea pe ale lui
Blochez usa cu un dulap, individul forta usa si injura!!!!
Dupa vrea 40 min apare in sfarsit Jandarmeria care ma suna si imi spun ca au ajuns in fata blocului....eu le spun " pai intrati" .( Eu locuiesc la etajul 2)
Ei:. Nu avem cheie
Eu: pai fortati usa ca e vai mama ei
Ei: nu merge
Eu: cum adica domne? Eu cand uit cheia acasa o imping si se deschide
Ei: nu reusim. Este blocata
Eu: pai? Ce facem acum?
Ei: COBORATI SA NE DESCHIDETI!!!!!
EU: BAI NENE!!!!! SI CE MA FAC CU ASTA DE LA USA!!!!!
EI: PAI!!!! NU STIU!!!???
Eu: domne vorbesti serios?????
El: pai nu putem intra.
Eu: pai daca e inarmat domne ce fac??? Ma bat cu el????
Ei: inca nu am reusit sa intram
Eu: pai mai incercati!!!


Si uite asa a decurs convorbirea noasta pana stimabilul domn jandarm( un individ de vreo 30 de kg) si colega acestuia au reusit intr un final sa deschida o amarata de usa
Daca totusi vreti sa stiti cine era individul....un stimabil domn iesit din spitalul de nebuni de la noi din oras pe nu stiu ce criterii de buna purtare sub tratament medicamentos.
Din cate am inteles este un spital care gazduieste indivizi periculosi, criminali etc
................... Am ramas fara cuvinte.............
einstein1984
lol, n-ai interfon la bloc?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.