Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomote metalice puntea spate. Joc în etrieri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
bvirgil
Salut,

Am avut niște zgomote metalice la puntea spate, identificate la service ca joc în etrieri. Au sudat ei ceva pe acolo și zgomotul a dispărut circa 1 an. Acum a repărut.

Mai sunt posesori de Laguna III care au aceeași problemă la puntea spate?

Există vreo soluție mai durabilă de a scăpa de zgomote? Etrierii noi este o soluție cam scumpă.

Am găsit un topic asemănător la Clio dar la Laguna III nu am găsit o discuție pe această temă.
shtrumphy83
Aia nu e ok, n-ai ce sa cauti sa sudezi...trebuie reglaje etc sau schimbati cu unii buni chiar si SH daca nu noi dar buni fara sa sudezi pe acolo...
BigDaddyAdy
Eu tot stau si ma intreb ce ar putea sa iti produca zgomotele metalice la etrieri si sa necesite sudura.
busu 12
Foloseste
AUTOFREN SEINSA Set bucsi de ghidaj, etrier frana
cu bolt de ghidaj
Articol №: D7003C
shtrumphy83
Ma gandesc ca a incarcat boltul cu sudura ca avea uzura mare sa nu mai joace dar nu e ok pt ca acel bolt trebui alezat dupa sudura in cota ....belele
bvirgil
Mulțumesc pentru răspunsuri!

O să încerc acel set de bucși de ghidaj.
martzipan2004
vezi sa nu ai placutele la limita sau blocate pe interior
de aici sunet metalic !
bvirgil
Plăcuțele au fost schimbate recent. Înainte de schimbare, când erau mai uzate, nu se auzea zgomotul suspect.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.