Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot Suspect Megane
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
devolins
Buna dimineata tuturor, am un megane 1 1.9 dci an 2002 ka05 care manifesta urmatoarele simptome.

Daca bag in viteza 1-5 se aude un zgomot ca si cum ar freca ceva, daca o scot din viteza in mers nu se mai aude nimic, meganicul a zis ca am un joc in planetara si de acolo zice ca s-ar putea sa fie zgomotul, dar intrebarea mea, daca era rulmentul intermediar de la planetara dreapta nu se auzea si cand e scoasa din viteza ? Multumesc si astept un raspuns.
devolins
QUOTE(devolins @ 1 Sep 2019, 00:23)
Buna dimineata tuturor, am un megane 1 1.9 dci an 2002 ka05 care manifesta urmatoarele simptome.

Daca bag in viteza 1-5 se aude un zgomot ca si cum ar freca ceva, daca o scot din viteza in mers  nu se mai aude nimic, meganicul a zis ca am un joc in planetara si de acolo zice ca s-ar putea sa fie zgomotul, dar intrebarea mea, daca era rulmentul intermediar de la planetara dreapta nu se auzea si cand e scoasa din viteza ? Multumesc si astept un raspuns.
*




Nu stie nimeni de la ce ar putea sa fie ?
b06fcn
Eu cred ca e ambreiajul pe duca, sau ceva in cutie...
devolins
Salut, ideea e ca dimineata cand merg cu ea se aude mai urat, dupa ce se incalzeste incepe sa se auda mai putin, si am observat de curand ca toba de esapament numai are amortizoarele alea de cauciuc si e legata cu sarma, tipic romanesc, cand mi-a schimbat racordul flexibil nu a mai facut nimic
devolins
Am fost la mecanic specializat in cutie, a zis ca in afara de un joc la timonerie nu are absolut nimic, cred ca turbez sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.