Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare limba bord computer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
eu_blitz
Salutare,
De curand am achizitionat un clio 4 din Italia si limba de la computerul de bord este, evident, italiana.
Aveti idee cum as putea s-o schimb?
Va multumesc
vvede
Te referi la cel din bord deasupra kilometrajului? Cred ca doar in service cu CLIP (la mine o parte sunt in engleza si o parte in romana smile.gif - masina fiind cumparata de noua din RO)
Amedeus
Daca cineva are o solutie concreta la intrebarea aceasta, adica: "se poate doar in service" sau "se poate face de catre utilizator", il rog si eu sa scrie aici. cheers.gif
papa_mulo
QUOTE(vvede @ 22 Aug 2019, 11:48)
doar in service cu CLIP


Asta e destul de concreta. Daca nu ai in bord meniu de schimbat limba e logic ca nu se poate face doar din butoane...
xmisterx
Solutia concreta este ca se poate schimba numai cu o interfata de diagnoza sau in service cu CLIP.
Amedeus
In numele prietenului cu Clio, multumesc. O sa-i spun sa nu mai insiste si sa ceara cand merge la prima revizie schimbarea limbii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.