Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clio 3 1.6 16V CVA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
balauru_327
Salut,
Se merita un Clio 3 din 2006 SH care are cutie automata ? Cam cat rezista aceste cutii in timp si kilometri parcursi ? Un amic zicea ceva de niste electrovane care cedeaza, iar schimbarea loc este anevoioasa.
balauru_327
Nici o parere despre aceste cutii automate?
joey
Salut. Cu al meu Clio din 2008 nu am avut probleme cu cutia automata pana acum. Am putin peste 58.000 km cu ea. Sper sa nici nu apara curand.
balauru_327
Multumesc pentru parere. Am mai rasfoit si forumurile straine si nu am gasit sa fie probleme, dar ori sunt f. rare masinile astea ori fiabile.



p.s. - Cce turatie ai la 130km/h ?
joey
Fiindca am mers cu ea preponderent in oras in ultimii ani, nu imi aduc aminte ce turatie are la 130 km/h. Cutia avand doar 4 trepte de viteza, probabil sa fie in jur de 3000 de ture, dar nu pot baga mana in foc.
hepea
QUOTE(balauru_327 @ 13 Aug 2019, 07:36)

p.s. - Cce turatie ai la 130km/h ?
*



Nu am Clio 3 ci Scenic 2 dar cu acelasi motor (1.6 16v) si aceeasi cutie (DP0) in 4 trepte. La 130 sunt aprox 4000rpm. La 110 erau ceva mai mult de 3000rpm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.