Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Conducte frane oxidate - pareri cost reparatie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Tajmahal777
Salut. De ceva vreme mi-a aparut pe bord senzorul de STOP si cel de frana de mana aprins si bipaiau pentru cateva secunde, apoi dispareau. Am citit pe forum aici de la cei care au patit similar. Placutele de frana sunt bune, am completat cu lichid de frana si o perioada nu au mai aparut semnalele, dupa care iar apareau, din ce in ce mai des. Am observat ca apareau dupa ce mergeam pe autostrada, poate de la viteza, nu stiu, pentru ca nu franam des pe autostrada, mult mai mult in oras.

M-am decis sa merg in service dupa vreo 3 completari cu lichid de frana. Mi-au confirmat ca placutele sunt ok, dar ca conductele de frana sunt oxidate foarte rau si pierd lichid, si exista riscul sa raman fara frane in mers. Reparatia ma costa in jur de 700 lei, si vreau sa va intreb cum vi se pare pretul, pentru ca habar n-am ce presupune si daca asa e, insa pentru vechiul meu Megane 2 benzina din 2005, e mult, m-am saturat sa bag bani in el. Am fost in service autorizat Renault, ei mi-au prezentat situatia destul de grav, ca scot masina pe semnatura si riscul meu, ca se poate intampla oricand sa raman fara frane, desi eu am fost in wkd pe autostrada iar.

Multumesc anticipat pentru orice parere si sugestie!
espacern
Sunt deschise câteva topice cu același subiect...nu mai trebuie deschis altul nou!

Caută pe forum și postează intr-un topic deja deschis cu același subiect...aici se inchide!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.