Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: capac sarit sub far
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Daniel170
salut! am si eu un clio 2 ,2004, motor 1.4 si am depistat o problema recent .
Totul a inceput cand am observat ca masina nu mai baga caldura . Am inceput cu termostatul schimbat, si nimic spre bine. i am refacut aerisirea . tot nimic . Dar azi cand am venit de la servici ce m a apucat sa. mi bag ghearele pe acolo si spre surprinderea mea am gasit o piesa s au capac, (nu mi pot da seama ca este frt bine ascuns ) sarit de la locul lui . Ideea e ca habar nu am ce functie are , si incerc sa cred ca de aici si lipsa caldurii din masina. Dar ca sa fiu mai sigur am sa atasez o poza cu capacul respectiv, si poate ma lumineaza cineva ce e cu el si ce sarcina are.
Specific ca acest capac are atasat o conducta si o mufa . ( conducta respectiva este uscata ca o coaja de portocala lasata 2 zile in soare , dar nu mi dau seama ce ar trebui sa treaca prin ea) Piesa respectiva este atasata sub far , mai exact sub acel motoras care regleaza farurile. In i.agine am asezat-o cat de cat pe pozitie dar din cauza spatiului stramt , nu am reusit sa o prind prea bine si sare la primul limitator...

<span class='edit'>30 Jul 2019, 14:57:</span>
aceasta este conducta si duce undeva pe sub filtrul de aer si in spatele acestuia
devilgenius
Canistra de carbon, nu are legatura cu caldura.
Daniel170
Acum inteleg . Merci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.