Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Doresc si eu o parere despre nr de km al unui clio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Geo Nedea
Va salut,in urma cu o luna am cumparat un clio 2 din 2005 1.4 16v la 8000 de lei
Masina se prezinta bine din punct de vedere mecanic dar si estetic doar ca am o mica nelamurire in legatura cu km
Aceasta are 117.000 km reali deoarece i.am verificat in cartea service si pe site la rar cu codul de identificare
Idee este voi ce spuneti deoarece am auzit cateva pareri,este bine ca masina sa aibe km putini in atatia ani pt ca unii spun ca nu este ceva in regula huh.gif
Multumesc frumos
z_fdd bacau
inseamna vreo 8000 km / an... adica 6-700 km / luna... mai stiu si eu de astia care scot masina doar de sarbatori sau doar la cumparaturi in oras...

nu vad de ce ar fi o problema neaparat daca masina a fost intretinuta, s-au respectat intervalele de schimb si, mai ales, daca cei 117000 km SUNT REALI...
Geo Nedea
Da,km chiar sunt reali ideea era ca am auzit tot felul de chestii cum ca o masina se uzeaza mult mai repede pisele daca aceasta sta pe loc fata de una care circula foarte des,cat despre km da acestia dupa cum am spus chiar sunt reali stiu si mie mi-sa parut ceva ciudat dar crede-ma ca pe unde i-am verificat tot atața au fost,iti multumesc frumos pentru parere🙂
wolfin
Eu am dat symbolul cu 82k...in 12 ani....masina ruleaza inca...foarte ok.
z_fdd bacau
uite, colegul nostru e un exemplu in sensul asta... smile.gif cum am spus, kilometri putini si REALI, ia-o...
Teodor Bogdan
Am un Symbol din 2001 (masina din semnatura). In 18 ani a facut 89.000km... dar cu schimburi de ulei in fiecare an smile.gif
wolfin
Rectific. Masina a stat 2 ani pe dreapta pana am dat o. Discuri ruginite...schimbate...un piston pe spate curgea......si cam atat.

Daca masina sta....efectiv...ar fi o problema....cele enumerate...
mihai leu
2007 100 000 km deci sunt plauzibili si aceia
Geo Nedea
Va multumesc pentru pareri🙂
demin2609
Mai sunt și oameni care țin de mașină mai bine decât de nevastă.
Cunosc un mos care a luat o Dacia prin '80, acu vro 3 ani încă avea pe bord 6000 km total! O ducea decât la service să schimbe uleiul.
Și mai sunt persoane care le folosesc la concediu - matiz mai vechi de anul 2000, cu bei 60.000 km la bord. Ceea ce nu este rău, dar ținută sub pomi... păcat de ea!

Cu stimă.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.