Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoatere cd player
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
mihai_dinu_92@yahoo.com
Salut! A scos cineva afara CD Playerul din poza? Cum?
Mentionez ca mi-au ramas doua CD-uri blocate in el si vreau sa il dau afara sa le scot.
Daca m-ati puteti ajuta v-as fi recunoscator. Multumesc
andru1973
Îți faci dintr-o cartelă telefonică 2 ustensile că sa scoți CD-playerul, dedesubt ai două găuri una într-o parte și în cealaltă le bagi și dai afară CD-playerul

1 Jun 2019, 16:48:
Nu te uita la radio ce am pus eu , pentru a scoate e la fel 😀
mihai_dinu_92@yahoo.com
Am sa incerc, multumesc.
mihai_dinu_92@yahoo.com
Salutare, nu reusesc sa scot cd playerul. Am facut cele doua "ustensile" dar nu stiu care este miscarea pe care trebuie sa o fac cu ele. Le introduc acolo, se simte cum ca ar impinge ceva, dar nu iese unitatea.
andru1973
Are 2 blocaje cînd bagi "ustensilele"trebuie sa tragi ,să ajuți și tu la scoaterea radiouluiiti las un video să ai că reper

https://youtu.be/wtO27k2PKxg

6 Jun 2019, 17:34:
Am uitat să îți zic ,acele tăieturi (virfuri)de la " ustensile" să fie spre interior
mihai_dinu_92@yahoo.com
Acum sper sa imi iasa. Multumesc inca o data.
BigDaddyAdy
Eu nu am reusit sa scot nici cu cartele decupate, nici cu fasete decupate, nedecupate...
Eu am prins de partea de jos (are doua decupaturi) cu varfurile degetelor si am tras tare (de nervi). A iesit cu tot cu rama in care se clipseaza. Rama este prinsa la randul ei cu niste clipsuri metalice ca la majoritatea panourilor de plastic de prin masina. Nu s-a rupt nimic, nu s-a indoit, nu s-a zgariat, nu zdrangane dupa montaj, nimic. Este la fel ca inainte de a trage de ea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.