Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Conducta motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
beemer330ix
Va salut!

Am un Scenic 3 1.5 dci din 2011 si de ceva timp am o problema la conducta incercuita in poza atasata. Pierde ulei pe la imbinarea din dreptul sagetii prezentate in poza. Am schimbat oringul si tot pierde. Nu pierde foarte mult, dar uleiul acumulat pe conducata se scurge si pe motor si anexe si cand merg mai turat, miroase a ulei incins. Ma intereseaza codul pieselor care se imbina. Am o oferta de la dezmembrai dar nu stiu cat costa piesele noi. Daca a mai patit careva asa ceva, si a rezolvat problema, va rog sa ma sfatuiti.

Va multumesc.
yocozoro
Cu cat ai gasit la dezmembrari conducta?
beemer330ix
Cu 350 lei. Pe mine ma intereseaza doar piesa din poza 1. Nu tot ansamblu. Asa vrea sa o iau noua dar nu o gasesc pe nicaieri.
BiGBearRO
Posibil sa nu existe separat, verifica singur in dialogys sau la orice concesionar Renault
Sunt unele furtune care nu vin decāt pe original si nu apar in cataloagele aftermarket
ProfiBv
QUOTE(beemer330ix @ 10 Jun 2019, 15:12)
Cu 350 lei. Pe mine ma intereseaza doar piesa din poza 1. Nu tot ansamblu. Asa vrea sa o iau noua dar nu o gasesc pe nicaieri.
*


https://www.ebay.com/itm/RENAULT-MEGANE-III...id=272930494624

Era si unde ti-am spus eu mai sus , doar ca nu e desenata ca in realitate si este cu totul.Piesa nr3 din atasament si este 850 noua....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.