Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intretinere renalut scenic 3 x mod
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Sophia
Va salut colegi de forum, ieri am achizitionat un renault scenic 3 x mod din 2014
As vrea sa stiu cum este la intretinere aceasta masina, si la ce sa ma astept pe viitor ( ca si defecte)
Masina este 1,5 dci 110 hp si are 122000 in bord. Multumesc
cj98czh
1) exista topice dedicate unde se vb de intretinere .. nu trebuie decat citite si iti faci o idee .. nu trebuie deschis topic nou de cate ori ai o intrebare

2) cat de reali sunt acei 122k ?
Sophia
Sunt nou pe forum. Imi cer scuze ca nu am postat unde trebuie, dar nu am stiut unde sa caut
Dupa uzura masini si carnetul de service care atesta acei 122000km as spune ca sunt reali
cj98czh
ok ... credeam ca ai verificat-o dupa seria de sasiu ... am vazut masini care aratu impecabil si aveau peste 350k ... o masina se verifica nu doar vizual ... daca a a vut si un pret mic/modic ... pun pariu ca nu ii are ... dar cine stie ...

Am vazut atatea masini pregatite de vanzare ... incat "uzura si cartea service" nu ma mai impresioneaza deloc ... carte service iti aduc intr-o ora cu ce vrei tu scris in ea ...

Acuma oricum este tardiv ... apuca-te si citeste topicele din aria dedicata si o sa iti raspunzi singur la intrebarile tale.

Spor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.