Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Check injection apoi a murit
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
derfrosch
Salutari,

Acum doua zile ma deplasam catre Constanta, eram in acceleratie caci urma sa urc pe pod la Girgeni, mi s-a aprins in bord un mesaj cu check injection apoi masina a intrat cred ca in limitare. Acceleratia nu mai mergea, am incetinit usor sa caut un scuar in care sa opresc dar pana am ajuns masina s-a oprit. Acum in momentul de fata nu mai merg decat avariile si inchiderea centralizata. Bordul este stins, farurile nu merg, luminile din habitaclu nu merg si nici geamurile electrice sau deschiderea portbagajului. Masina este veche, din 2004, injectoarele au fost schimbate.

Acum am reusit sa aduc masina pe platforma in Constanta si o tin in parcare. As dorii si eu un sfat. La ce sa ma uit, poare unde sa o duc, ce ar putea avea.

Cand s-a intamplat nefericirea, stiu ca am vazut fum in spate, alb. Dar chiar si cu o problema mecanica, nu inteleg de ce mi-a murit toata electrica.
cj98czh
SEARCH te rog ca sunt destule discutii pe tema asta ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.