Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Senzori parcare fata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Cuscru87
Buna ziua a montat cineva senzori parcare fata ,trebuie alt modul sau este bun cel montat pe masina precizez ca am senzori spate
IonutGligan
Eu din ce stiu ca sa pui si pe fata senzori e foarte complicat sa-i faci sa functioneze pe acelasi modul, eu am din fabrica cu un singur modul care ii comanda atat pe cei din spate cat si pe cei din fata...

Mai era ceva topic deschis sau era undeva povestita treaba asta si nu se putea face simplu adica cei care au incercat n-au reusit... dar cine stie poate mai stie vreun coleg mai multe...
ATA1
Instalat acest model. Functioneaza perfect.
https://store.falcon.ro/senzori-de-parcare-...directed-9500fr
chivereanumarian
QUOTE(Cuscru87 @ 2 May 2019, 14:25)
Buna ziua a montat cineva senzori parcare fata ,trebuie alt modul sau este bun cel montat pe masina precizez ca am senzori spate
*




Mam jucat putin cu ddt4all și activasem și senzori fata de si nu am ,mia dat eroare ca nu ii vede ,cred ca trebuie sa ne uitam pe sub bara dacă cumva sunt firele trase

8 May 2019, 22:39:
Sigur cei din fata tot pe același modul merg ca cei din spate
IonutGligan
Daca reusiti cumva sa activati si senzori pe fata pe acelasi modul as fi curios sa stiu si eu cum fiindca am in familie inca un break din 2010 si are doar pe spate senzori dar am vrea sa punem si pe fata daca bineinteles e posibil...
iulian_prd
Eu cand am fost odata la service, mi-a gasit electricianul o mufa in stanga fata jos in bara, unde este si incalzirea auxiliala, si mi-a spus ca este pentru senzorii de parcare fata. Chiar sunt curios daca reuseste sa puna cineva senzori pe fata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.